18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"patrioci"

Narodowcy podpalili mieszkanie W CZASIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

Emilia Waszczuk
11.11.2020  16:18
Marsz Niepodległości. Uczestnicy wzniecili pożar
Marsz Niepodległości. Uczestnicy wzniecili pożar Fot: Jakub Kamiński/East News

Niespokojnie w Warszawie w czasie Marszu Niepodległości. Uczestnicy zgromadzenia zaatakowali jeden z budynków w centrum. Wybuchł pożar.

Tak źle w czasie  Marszu Niepodległości nie było od 2013 roku, gdy chuligani niszczyli ulice w centrum Warszawy. W tym roku mimo zakazu narodowcy wyszli na ulice, a część z demonstrujących pomyliła patriotyzm ze skrajną głupotą i nienawiścią.

W centrum Warszawy doszło do zamieszek. Uczestnicy Marszu Niepodległości, organizowanego przez polskich narodowców, w pewnym momencie zaczęli atakować policję. W stronę funkcjonariuszy poleciały petardy i race. Chwilę później doszło do bójki. Są ranni.

Marsz Niepodległości. Narodowcy wywołali pożar

Niestety to nie koniec dramatycznych doniesień ze stolicy. W czasie Marszu Niepodległości w jednym z mieszkań przy Alei 3 Maja doszło do pożaru. Jak donosi w rozmowie z PAP dyżurny stołecznej straży pożarnej, do zaprószenia ognia doszło najpewniej z winy narodowców.

Uczestnicy Marszu Niepodległości nie potrafili znieść widoku banerów wywieszonych w oknach i na balkonach budynku. Na plakatach znajdowały się grafiki i hasła popierające strajk kobiet. Oburzeni "patrioci" zaczęli rzucać w ich kierunku materiałami pirotechnicznymi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a ogień został już ugaszony.

Na miejscu były dwa zastępy straży, sytuacja jest już opanowana - poinformował dyżurny ze stołecznej straży.

Przeczytaj więcej
Komentarze