18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ofiara potwora skazana

Nastolatka zabiła gwałciciela i... szokujący wyrok w USA

Wojciech Kozicki
15.09.2022  11:33
Nastolatka zabiła gwałciciela, musi zaplacić. Szokujący wyrok w USA
Nastolatka zabiła gwałciciela, musi zaplacić. Szokujący wyrok w USA Fot: David R. Frazier/East News/Science Source

Prawo w USA i szokujący wyrok sądu w Iowa. Nastolatka Pieper Lewis w 2020 roku popełniła morderstwo. Zabiła własnego gwałciciela. Teraz grozi jej więzienie i musi zapłać ogromne zadośćuczynienie rodzinie mężczyzny.

Pieper Lewis w 2020 roku uciekł z domu, w którym stosowano wobec niej przemoc. To był jednak dopiero początek horroru 15-latki, która trafiła w ręce stręczyciela. 37-letni Zachary Brooks miał wielokrotnie zgwałcić dziewczynę. W końcu zdecydowała się zabić swojego oprawcę. Gdy spał zadała mu 39 śmiertelnych ciosów nożem.

Pieper Lewis skazana. Zabiła gwałciciela w USA

Pieper Lewis w 2021 roku przyznała się do zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci i umyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowia. Zgodnie z obowiązującym w USA prawem, oba zarzuty podlegają maksymalnej karze po 10 lat więzienia. Sąd w Iowa zdecydował, że Pieper Lewis dostała karę pięciu lat więzienia w zawieszeniu. Co więcej, przez kolejnych pięć lat swojego życia 17-latka będzie pod nadzorem służb i musi mieć przy sobie urządzenie śledzące każdy jej ruch.

Moim zamiarem tego dnia nie było odebranie komuś życia. W mojej głowie czułam, że nie jestem bezpieczna i czułam, że jestem w niebezpieczeństwie, co zaowocowało atakiem na Brooksa – wyjaśniła w sądzie Pieper Lewis

Jak podaje BBC, dziewczyna musi również zapłacić150 tysięcy dolarów zadośćuczynienia rodzinie zabitego gwałciciela. O pieniądze nie będzie musiała się martwić, bo w internecie powstała zbiórka dla nastolatki, dzięki której udało się tę kwotę zebrać w ciągu 24 godzin od ogłoszenia wyroku. Obecnie zebrana kwota to już ponad 300 dolarów.

Jeśli nastolatka złamie postanowienie sądu, trafi do więzienia na 20 lat. Sędzia David M. Porter podczas odczytywania wyroku powiedział, że Pieper Lewis „dostała drugą szansę, ale trzeciej nie będzie”.

Dlaczego zapadł właśnie taki wyrok? Prokuratura stwierdziła, że może i Zachary Brooks był gwałcicielem, ale został zabity gdy spał. Zgodnie z prawem, nie stanowił wówczas dla nastolatki zagrożenia.

logo Tu się dzieje