18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Śmierć polskiej pisarki. Rusza śledztwo prokuratury

Wojciech Kozicki
24.05.2022  15:57
Zginęła Maja Lidia Kossakowska. Prokuratura rozpoczyna śledztwo
Zginęła Maja Lidia Kossakowska. Prokuratura rozpoczyna śledztwo Fot: Shutterstock/Martyn Jandula

Wielka tragedia i wodospady łez, nie żyje czołowa polska pisarka literatury fantasy. Potwierdzono, że tragicznie w pożarze w Starych Załubicach zginęła Maja Lidia Kossakowska. Okazuje się, że prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie śmierci pisarki.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska, czyli najlepsza polska pisarka fantasy. Strażacy otrzymali przed godziną 3 w poniedziałek zgłoszenie dotyczące pożaru w miejscowości Stare Załubice (Mazowieckie).Gwiazda polskiej literatury „zginęła śpiąc na parterze”. Z pożaru zdołał uratować się ranny mąż Kossakowskiej, Jarosław Grzędowicz, który zasłynął takimi powieściami jak m.in. „Pan Lodowego Ogrodu”. Zeznał, że z powodu zadymienia nie mógł wejść do domu, by uratować żonę.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Śledztwo i przyczyna pożaru

Jak ujawniły media, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pożaru. Powołano już biegłego. Śledztwo ma dotyczyć nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, w którym zginęła jedna osoba. Prokurator zastrzega, że jest stanowczo za wcześnie, by oficjalnie została podana przyczyna pożaru, w którym zginęła Maja Lidia Kossakowska.

Wiadomo również, że na miejscu pracował biegły ds. pożarnictwa. Została również zlecona sekcja zwłok pisarki.

Maja Lidia Kossakowska zostawiła po sobie wspaniały dorobek artystyczny. Kolejne pokolenia będą chłonąć takie tytuły jak "Mucha", "Siewca wiatru", "Bramy światłości" i "Zbieracz burz".

Doszło do pożaru domu letniskowego. W chwili przybycia zastępów na miejsce obiekt był w całości objęty pożarem. Na posesji przebywał mężczyzna, który poinformował, że w środku pozostała kobieta. Niestety po stłumieniu płomieni strażacy znaleźli w zgliszczach jej zwęglone ciało - informuje st. kpt. Sławomir Balcerak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. (TVN24)