18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Krwawa strzelanina w klubie. Są zabici i ranni

25.06.2022  10:19
Strzelanina w Norwegii
Strzelanina w Norwegii Fot: JAVAD PARSA/AFP/East News

Dwie osoby zostały zastrzelone, a kilku odniosło ciężkie obrażenia w strzelaninie, do której doszło w sobotę nad ranem w norweskim klubie nocnym. Mężczyzna wyjął z torby broń, po czym otworzył ogień do zgromadzonych tam osób.

Norweski nadawca NRK przekazał szczegóły dotyczące sobotniej strzelaniny w Oslo. Jeden z mężczyzn otworzył ogień w "London Pubie" popularnym klubie nocnym i barze dla osób homoseksualnych.

Do strzelaniny w Oslo w klubie nocnym dla osób o orientacji homoseksualnej doszło około godziny 1:15 w sobotę. W wyniku ataku dwie osoby zginęły, a około 10 zostało rannych - donosi norweska policja.

Służby dodają, że oprócz dwóch ofiar śmiertelnych, trzy osoby walczą o życie, natomiast stan pięciu pozostałych oceniany jest jako stabilny. Wkrótce morderca został zatrzymany.

Dramat w Oslo

Jeden ze świadków uważa, że napastnik wyjął schowany w torbie pistolet, po czym zaczął strzelać do zgromadzonych tam osób. Motywy napaści nie są jeszcze znane.

Tego samego dnia w mieście odbędzie się parada osób LGBT. Po strzelaninie służby zostały postawione w stan gotowości.

Czytaj także