18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szuka go policja

Nożownik grasuje w polskim lesie. Zaatakował w sezonie grzybowym

21.10.2019  12:33
Nożownik grasuje w polskim lesie. Zaatakował w sezonie grzybowym
Nożownik grasuje w polskim lesie. Zaatakował w sezonie grzybowym Fot: MAREK DYBAS/REPORTER

Nożownik z lasu w gminie Kolbudy jest poszukiwany przez policję, która wspomaga się psami tropiącymi. Nieznany sprawca zaatakował 60-latka zbierającego grzyby.

Nożownik grasuje w polskim lesie! Sezon grzybowy trwa w najlepsze i wielu ludzi wybiera się do lasu, aby zrelaksować się i poszukać pięknych okazów, które trafią na rodzinny stół. Jesteśmy zszokowani, że taka prozaiczna czynność może się skończyć nawet śmiercią.

W województwie pomorskim w gminie Kolbudy doszło do wstrząsającej napaści. Nożownik zaatakował 60-letniego mężczyznę zbierającego grzyby. Napastnik zadał ofierze kilka ciosów nożem, ale na szczęście nie okazały się one śmiertelne.

Nożownik grasuje w lasach 

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że nożownik zadał grzybiarzowi ciosy od tyłu, wbijając się w jego plecy. Najprawdopodobniej napastnik musiał się skradać i przez dłuższą chwilę obserwować dokładnie to, co robił 60-latek, a dopiero potem zaatakować. 

Ofierze udało się jakoś wyrwać i uciec. Kiedy dobiegł do ludzi - ci natychmiast wezwali odpowiednie służby. To najprawdopodobniej uratowało grzybiarzowi życie. 

Mężczyznę z nożem ściga policja, która wspomaga się psami tropiącymi. 

Mamy zawężony krąg osób podejrzewanych, jest więc kwestią czasu zatrzymanie mężczyzny

- mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim, st. sierż. Karol Kościuk.

Policja apeluje by nie wybierać się na grzyby samotnie i nie oddalać wgłąb lasu. Nie powinno się również oddalać znacząco od znanych ścieżek - to może nam nawet uratować życie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze