18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczne odkrycie

24-latek mieszkał z nieboszczykiem. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Bartłomiej Ciepielewski
25.01.2022  21:33
24-latek mieszkał ze zwłokami
24-latek mieszkał ze zwłokami Fot: NARUCHA KLINUDOM/Shutterstock

Policja zatrzymała 24-letniego Dawida G., który trzymał w mieszkaniu ciało 54-letniego Stanisława P. Rozkładający się nieboszczyk przez ponad miesiąc przeleżał w jednym z pomieszczeń, przygnieciony szafą. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia zwłok oraz sprowadzenia zagrożenia epidemicznego.

Według informacji przekazanych przez śledczych głównym lokatorem mieszkania w Nysie był Stanisław P., który od kilku miesięcy gościł bezdomnego 24-latka.

Sprawa śmierci 54-latka wyszła na jaw, gdy jego syn zaniepokoił się brakiem jakichkolwiek sygnałów ze strony ojca. Podczas pierwszej wizyty mężczyzna zastał pod drzwiami współlokatora, który odmówił wpuszczenia do lokum. Za drugim razem mieszkanie udało się już sprawdzić w towarzystwie policji.

Zwłoki 54-latka w Nysie

Po wejściu mundurowi dostrzegli leżące pod regałem zwłoki gospodarza. Ostatni raz był on widziany pod koniec ubiegłego roku. Sekcja zwłok wkrótce pozwoli ustalić przyczynę zgonu. Prokuratura postawiła zatrzymanemu trzy zarzuty.

Pierwszym jest nieudzielenie pomocy umierającemu. Drugi zarzut dotyczy sprowadzenia zagrożenia epidemicznego. Ostatni to znieważenie ciała 54-latka - przekazał Stanisław Bar z opolskiej prokuratury.

Śledczy ustalają szczegóły zdarzenia. Na wyniki śledztwa trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.