18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre doniesienia

Ogromna tragedia na Mazowszu. Dwie osoby straciły życie

22.06.2022  13:38
Dramatyczny wypadek w Górze Kalwarii
Dramatyczny wypadek w Górze Kalwarii Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

Po trzech dniach poszukiwań służby odnalazły ciała dwóch zaginionych osób. Według ustaleń śledczych ofiary zostały porwane przez nurt Wisły podczas kąpieli na plaży w Górze Kalwarii. Śledczy ustalają szczegóły tragicznego zdarzenia.

Oficer prasowa asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie ujawniła szczegóły tragicznego wypadku na plaży w Górze Kalwarii. Służby po dwóch dniach poszukiwań namierzyły ciała dwóch osób, które zostały porwane przez nurt Wisły.

Ciała ofiar niedzielnego wypadku w Górze Kalwarii zostały odnalezione ok. kilometra od miejsca, gdzie ich ostatnio widziano. Do późnych godzin wieczornych we wtorek trwały czynności policyjno-prokuratorskie z tym związane, m.in. identyfikacja zwłok - przekazała rzeczniczka KPP.

Jak dodała asp. Gąsowska, wyjaśnianiem sprawy zajmie się prokuratura. W środę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Dramat w Górze Kalwarii

Informację o odnalezieniu ciał przekazał WOPR za pośrednictwem mediów społecznościowych. W zdarzeniu uczestniczył również trzeci mężczyzna, lecz udało mu się dotrzeć do brzegu.

W godzinach popołudniowych ciała ofiar zostały odnalezione w rejonie portu w Górze Kalwarii, przez zespół Policji i zespół Piaseczyńskiego WOPR. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku - napisał WOPR w Piasecznie.

Od początku czerwca utonęło już 38 osób. W ostatnią niedzielę służby poinformowały o 9 ofiarach.