18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworna demolka na cmentarzu

Zniszczyli groby dzieci w Olsztynie. "Jakby tornado przeszło"

Wojciech Kozicki
23.03.2021  14:02
Zniszczone groby dzieci w Olsztynie. Szokująca demolka na cmentarzu
Zniszczone groby dzieci w Olsztynie. Szokująca demolka na cmentarzu Fot: Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Olsztyn i potworna dewastacja cmentarza. Ktoś zniszczył groby dzieci, połamał płyty, poprzewracał i połamał krzyże. Kto zdemolował cmentarz komunalny przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie?

Zakład Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie przekazał dramatyczne wiadomości i opublikował szokujące zdjęcia. Nieznani sprawcy zniszczyli około 50 nagrobków na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Policja prowadzi czynności na terenie nekropolii. Potwierdzono, że zniszczono tablice, wyrwano i połamano krzyże, rozbito płyty nagrobne.

Zniszczone groby dzieci w Olsztynie

St. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej komendy, przekazał mediom, że zgłoszenie dotyczące dewastacji kwatery dziecięcej na cmentarzu około godziny 7:30 przekazał policji pracownik cmentarza. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Został zabezpieczony obraz z monitoringu, a policja stara się ustalić kto był sprawcą tego bestialstwa. „Dla dobra śledztwa” nie ujawniono, czy mary zarejestrowały działania sprawców.

Mam nadzieję, że policja utworzy specjalną grupę do szybkiego wyjaśnienia tej sprawy - powiedział polsatnews.pl Zbigniew Kot, dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie. (Polsat News)

Dyrektor cmentarza podejrzewa, że ktoś mógł kopać nagrobki, bo niektóre elementy są wyraźnie poprzewracane. Wiadomo również, że sprawcy prawdopodobnie w nocy przeskoczyli przed ogrodzenie

Kilkadziesiąt grobów zostało uszkodzonych w różnym stopniu, są poprzewracane stele, połamane krzyże. Na szczęście nie było ingerencji w groby. Wygląda to jakby tornado przeszło. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. Tym bardziej jest to bulwersujące, że chodzi o kwaterę grobów dzieci. T o groby rodzinne. Gdy tylko policjanci opuszczą teren kwatery będziemy starali się maksymalnie pomóc rodzinom - poinformował dyrektor cmentarza. (Polsat News)

Cmentarz w Olsztynie. Zniszczone groby dzieci [WIDEO]