18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Te pedały mogły zabić

Człowiek torpeda na rowerze! Rekordowy mandat

03.01.2022  18:03
Pijany rowerzysta i rekordowa wysokość mandatu
Pijany rowerzysta i rekordowa wysokość mandatu Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Nowy taryfikator mandatów już działa, a uczestnicy ruchu drogowego w Polsce już dostają po kieszeni. W województwie opolskim wystawiono rekordowy mandat, który otrzymał… ROWERZYSTA! Jechał w takim stanie upojenia alkoholowego, że powinien zyskać przydomek Człowiek Torpeda!

Ten rowerzysta to prawdziwy kamikaze! Niezłomnie pedałował pod wpływem alkoholu, sprawiając zagrożenia dla uczestników ruchu. Źle trafił, bo akurat wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów, a więc kary za wykroczenia drogowe są znacznie wyższe. Policja ujawnia, że będzie zapewne miał niezłego kaca moralnego, bo wysokość wystawionego mandatu wyniosła 2500 złotych!

Pijany rowerzysta, rekordowy mandat

Ujawniono, że narąbany rowerzysta to 55-latek z powiatu strzeleckiego. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymania dokonano w Jemielnicy w niedzielę 2 stycznia ok. godziny 13:00 na ulicy Wiejskiej.

Nowe mandaty, stara głupota

Jak informuje Polsat News, nie tylko pijany rowerzysta padł ofiarą nowej taryfikacji. Kolejni kierowcy wpadają w sidła policjantów i sypią się surowe kary. Przykładowo, w powiecie prudnickim kierowca jechał osobowym volkswagenem w terenie zabudowanym z prędkością 99 km/h. Mandat wyniósł tysiąc złotych, a do tego dostał 8 punktów karnych.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kierujący seatem, który przekroczył na terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o 53 km/h, oprócz utraty prawa jazdy i 10 nowych punktów karnych na swoim koncie, otrzymał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych – podaje Polsat News.