18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia

Ciężarna 28-latka nie żyje! Zmarła pod szpitalem

Emilia Waszczuk
06.08.2020  13:00
Kobieta zmarła pod szpitalem
Kobieta zmarła pod szpitalem Fot: forma82/Shutterstock

28-letnia kobieta zmarła w drodze do szpitala. Sprawę bada prokuratura, zawinili lekarze?

Tragiczne wydarzenia i potworna śmierć 28-letniej kobiety. Do szpitala w Ostrzeszowie przywiózł ją mąż. Pacjentka skarżyła się na coraz mocniejsze duszności. Lekarze podejrzewali, że może być zakażona koronawirusem.

Kobietę poddano prześwietleniu płuc, to jednak nie wykazało żadnych zmian typowych dla COVID-19. Ze względu na stale pogarszający się stan, lekarze z Ostrzeszowa podjęli decyzję o przewiezieniu pacjentki do szpitala specjalistycznego.

Nie zdążyli

Z Ostrzeszowa ciężarną 28-latkę zabrać miał śmigłowiec LPR. Niestety, ze względu na złe warunki pogodowe nie mógł on wylecieć z Poznania. Dopiero wtedy zdecydowano o przewiezieniu kobiety do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim karetką. I tu napotkano kolejny problem.

Szpital w Ostrzeszowie nie posiadał specjalistycznego wozu, trzeba było czekać na karetkę z oddalonego o 50 kilometrów Kalisza. W końcu pojazd nadjechał, a kobieta ruszyła w drogę do szpitala. Tam jednak nie dotarła - jej serce stanęło w czasie podróży.  Reanimacja nie przyniosła skutku - 28-latka zmarła.

Teraz sprawą tragicznej, tajemniczej śmierci zajmą się śledczy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim - podaje PAP. Już wiadomo, że w osierdziu kobiety stwierdzono dużą ilość płynu, co mogło wpływać na pracę serca. Organ został zabezpieczony do badań. W Poznaniu zostanie wykonana sekcja zwłok.

Przeczytaj więcej
Komentarze