18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szaleniec za kółkiem

Pijany kierowca wjechał w policjantów. Uciekał przed kontrolą

29.09.2021  12:22
Kierowca BMW potrącił policjantów
Kierowca BMW potrącił policjantów Fot: Małopolska Policja

Nietrzeźwy kierowca BMW, chcąc ominąć policyjny radiowóz, wjechał w stojących przy nim funkcjonariuszy. Pościg za piratem drogowym zakończył się na ulicach Oświęcimia. 43-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów z oświęcimskiej drogówki zwrócił kierowca BMW, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Około godziny 22:30 podjęto próbę zatrzymania mężczyzny do kontroli drogowej. 43-latek widząc mundurowych, dodał gazu.

Kierowca BMW uciekał przed policją

Szaleniec próbował ominąć stojących przy drodze policjantów, lecz podczas manewru potrącił zderzakiem jednego z nich i przejechał po jego stopie, natomiast drugiego zahaczył bocznym lusterkiem. Samochód pojechał w stronę centrum Oświęcimia.

Funkcjonariusze mimo odniesionych obrażeń rozpoczęli pościg za piratem drogowym. Wezwano także wsparcie znajdujących się w pobliżu jednostek.

Po kilkuminutowym pościgu po ulicach Oświęcimia kierowca nie zapanował nad autem i wypadł z jezdni, uderzając w znak drogowy. Wtedy mundurowi podbiegli do auta i zatrzymali uciekiniera.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 43-latka. Po zakończeniu pościgu policjanci zostali zabrani do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za jazdą pod wpływem alkoholu oraz 3 lata za naruszenie nietykalności funkcjonariusza.