18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźny biznes

Oszust wstrzykiwał fałszywe szczepionki przeciw COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
10.01.2021  14:37
Szczepionkowi oszuści zbijają fortunę
Szczepionkowi oszuści zbijają fortunę Fot: alessandro guerriero/Shutterstock

Trwają poszukiwania mężczyzny, który zaaplikował fałszywą szczepionkę 92-letniej mieszkance Londynu. Oszust pobrał od starszej kobiety opłatę za usługę w wysokości 160 funtów.

Brytyjska policja poinformowała o oszustwie, którego dokonano 30 grudnia. 92-letnia kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podawał się za pracownika publicznej służby zdrowia. Oszust poinformował, że za opłatą dokonuje szczepień przeciw COVID-19. Podczas pierwszej wizyty zażądał on 160 funtów, natomiast gdy pojawił się kolejny raz, poprosił o 100 funtów za drugą, rzekomą dawkę preparatu.

Jest kluczowe, byśmy go złapali tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie tylko okrada ludzi z pieniędzy, ale także może zagrażać ich życiu – poinformował inspektor policji Kevin Ives.

Nie wiadomo co mężczyzna wstrzyknął kobiecie, jednak po przeprowadzeniu szpitalnych badań nie wykazano żadnych nieprawidłowości w organizmie seniorki.

Rząd ostrzega przed fałszywymi szczepionkami

Brytyjski rząd ostrzega przed oszustami, który wysyłają fałszywe wiadomości SMS w sprawie szczepień. Służby medyczne nie proszą o podawanie numerów konta, kodów PIN, ani żadnych haseł.

Nowy pomysł na biznes może nieść śmiertelne zagrożenie. Podobne przypadki najpewniej zaczną pojawiać się także w Polsce.