18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rzeźba znowu ofiarą chuligana

Zniszczył Matkę Boską. Szokujące WIDEO z monitoringu

09.10.2019  16:46
Otwock i zniszczona Matka Boska - rzeźba znowu ofiarą chuligana
Otwock i zniszczona Matka Boska - rzeźba znowu ofiarą chuligana Fot: Facebook

Otwock (województwo mazowieckie) i szokujący akt wandalizmu. Figurka Matki Boskiej została rozbita na kawałki za pomocą kija przez zakapturzoną osobę, a wszystko to nagrała kamera monitoringu. Otwocka policja zajmuje się poszukiwaniem sprawcy.

Do zniszczenia Matki Boskiej doszło 5 października 2019 roku w Otwocku w godzinach popołudniowych. Jak podaje "Tygodnik Linia Otwocka", figurka znajdowała się na ulicy Warszawskiej i miała ok. 160 centymetrów wysokości. Rzecznik prasowy otwockiej policji Daniel Niezdropa oświadczył mediom, że policja przeanalizuje nagrania wideo z monitoringu, by zidentyfikować sprawcę. Grozi mu 5 lat więzienia.

„Fakt” informuje, że figurka Matki Boskiej stanęła na ulicy Warszawskiej 1,5 roku temu. To zasługa Piotr Pańca, który jest mieszkańcem Otwocka. W rozmowie z mediami oświadczył, że zniszczonej rzeźby nie da się już poskładać w całość.

Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek. Poprzednia rzeźba Matki Boskiej stojąca w tym miejscu również została zniszczona. Paniec zapowiada, że nie da za wygraną i będzie stawiał tam kolejne Matki Boskie.

Otwock i zniszczona rzeźba Matki Boskiej:

Czytaj także
Przeczytaj więcej