18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wakacje w raju zmieniły się w piekło

Horror. POLKA PORWANA I TORTUROWANA W TUNEZJI!

28.09.2021  13:28
Polka porwana i torturowana w Tunezji
Polka porwana i torturowana w Tunezji Fot: Shutterstock

Wstrząsające doniesienia na temat 38-letniej Polski. Kobieta została uprowadzona i przetrzymywana w Tunezji. Tam miała być torturowana, a jej oprawca planował wyłudzić okup od jej bliskich.

38-latka swojego porywacza poznała przez internet. Przez dłuższy czas utrzymywali ze sobą kontakt online, w końcu kobieta zdecydowała się wyjechać do Tunezji na wakacje i tam z nim spotkać. Niestety internetowa sympatia przerodziła się w horror, a wymarzony mężczyzna potworem.

Kobieta została uprowadzona, przetrzymywana i bita. Mimo to w poprzednim tygodniu udało jej się nawiązać kontakt z policją w Polsce. Kilka lat wcześniej była świadkiem w sprawie kryminalnej, w telefonie zapisany miała numer do śledczego z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. W ukryciu zaczęła wysyłać mu wiadomości z prośbą o pomoc.

Polka porwana i torturowana w Tunezji

Śledczy z Katowic szybko wzięli się do działania. Ustalili gdzie dokładnie kobieta przebywa, powiadomili o sprawie ambasadę w Tunezji, a następnie dotarli do Interpolu. Ten o porwaniu poinformował tunezyjską policję. Porwana została odbita z rąk oprawcy.

Tamtejsze służby znalazły 38-latkę i zatrzymały jej oprawcę. Z informacji, jakie przekazała polskim śledczym ambasada w Tunezji, kobieta była porwana i przetrzymywana oraz bita - podaje śląska policja.

W ostatni poniedziałek udało się sprowadzić 38-letnią Polskę do kraju. W sprawie pomogła śledczym fundacja La Strada zajmująca się pomocą ofiarom handlu ludźmi.

Apel policji

Apelujemy o ostrożność i mniej zaufania do osób, które kontaktują się z nami za pomocą mediów społecznościowych, usiłując nawiązać zażyłą relację. Jest to tym bardziej ryzykowne i niebezpieczne, jeżeli osoba, którą jesteśmy zainteresowani, namawia nas do opuszczenia kraju i przyjazdu do jej ojczyzny. Pamiętajm, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć prawdziwych intencji drugiego człowieka. Często podróż w miejsce odległe i nieznane, w którym obowiązuje inne prawo, kultura i obyczaje, może całkowicie odbiegać od naszej wizji i nieść ze sobą wiele pułapek oraz niebezpieczeństw - od trudności życia codziennego (brak środków do życia, problemy osobiste) po sytuacje, w których stajemy się ofiarą przestępstwa. A ich wachlarz jest bardzo duży. Mogą to być kradzieże, wymuszenia, przymusowa praca, zmuszanie do prostytucji, przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz wiele innych. Dlatego zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, w szczególności, gdy osoba, z którą korespondujemy, bardzo szybko buduje z nami "bliską" relację, zachęca do samotnych odwiedzin, prosi o pieniądze. Takie sygnały powinny wzmóc naszą czujność i ostrożność - alarmują śledczy ze Śląska.

Polka porwana i torturowana w Tunezji