18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźny incydent

POŻAR AUTOBUSU Z DZIEĆMI. Dramatyczny widok!

09.06.2022  15:00
Pożar autobusu z wycieczką szkolną
Pożar autobusu z wycieczką szkolną Fot: Magdalena Pasiewicz/East News

Do groźnego zdarzenia doszło na autostradzie A4 między Krakowem a Wieliczką. Autokar z wycieczką szkolną z nieznanych przyczyn stanął w płomieniach. Pas w kierunku Rzeszowa został zablokowany.

Informację o zdarzeniu przekazała w czwartek GDDKiA w Krakowie. Według przekazanego komunikatu na autostradzie A4 doszło do pożaru autokaru z wycieczką szkolną.

Pożar autokaru z wycieczką szkolną

Służby informują, że w środku oprócz kierowcy znajdowały się 52 osoby - 40 maluchów w wieku od 2,5 do 6 lat oraz 12 opiekunów. Jak przekazał w rozmowie z "Faktem" rzecznik małopolskiej policji Sebstian Gleń, nikomu nic się nie stało.

Jeden z pasów autostrady był zablokowany. Na miejscu pracowali przedstawiciele GDDKiA, policja. Z inicjatywy komendy wojewódzkiej na miejsce wysłano autokar zastępczy, żeby przewieźć dzieci bezpiecznie do pierwszej stacji paliw czy MOP. Tak, żeby oczekiwały tam na nowy autobus z firmy turystycznej - dodał rzecznik.

Zdaniem służb przyczyną pożaru była prawdopodobnie awaria autobusu. Śledczy zajmują się wyjaśnianiem szczegółowych przyczyn niebezpiecznego zdarzenia.

logo Tu się dzieje