18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gniew grozy

Pacjent chciał zabić dentystę. Był niezadowolony z leczenia

11.08.2020  09:01
Pacjent chciał zabić dentystę. Był niezadowolony z leczenia
Pacjent chciał zabić dentystę. Był niezadowolony z leczenia Fot: Evgeniy Kalinovskiy/Shutterstock

Pacjent niezadowolony to pacjent niebezpieczny? Pewien dentysta z Wielkiej Brytanii na własnej skórze przekonał się do czego prowadzi gniew klienta. Do tragedii było koszmarnie blisko.

Pacjent niezadowolony z leczenia stomatologicznego i ortodontycznego postanowił... zabić swojego lekarza. Mężczyzna przez lata przygotowywał się do zabójstwa i został schwytany dosłownie w ostatnim momencie.

Dr Ian Hutchinson, 52-letni stomatolog z hrabstwa Gwent w południowo-wchodniej Walii, przeżył szok, kiedy dowiedział się, że jego własny pacjent postanowił odebrać mu życie. Po tym wszystkim mężczyzna zastanawiał się nawet nad zmianą zawodu - co zupełnie nas nie dziwi. 

Pacjent chciał zabić lekarza

Jego były pacjent potajemnie obserwował dentystę przez całe cztery lata. Mężczyzna opracowywał szczegółowy plan działania - gromadził sprzęt, robił notatki, a w jego arsenale znalazły się m.in. nóż, kominiarka i... kusza!

Pacjent leczył się u dr Hutchinsona ortodontycznie. Na koniec terapii mężczyzna oskarżył lekarza o to, że ów go zatruwa. Był również bardzo niezadowolony z faktu, że ortodonta nie zamierza "wstawić mu z powrotem" wyrwanych na potrzeby leczenia zębów. Stomatolog sam pomyślał, że próba taka jest dość dziwaczna. 

Lekarz pomyślał, że pacjent złoży na niego formalną skargę, ale ten urwał kontakt. Kiedy już stomatolog zapomniał o osobliwym pacjencie, ten dalej miał w głowie jedynie zemstę.

Kupił nawet 30 używanych samochodów, by niezauważony kręcić się po okolicy. Ostatecznie został zatrzymany w samochodzie - miał wtedy na sobie nawet kominiarkę.

Lekarz od czasu zatrzymania swojego dawnego pacjenta ma senne koszmary. Często widuje w nich scenę, w której ktoś trzyma mu nóż na gardle. Współczujemy takiej traumy.

Przeczytaj więcej
Komentarze