18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak do tego doszło?

Para nie wiedziała jak korzystać z toalety. Grozi im więzienie

Bartłomiej Ciepielewski
28.05.2021  15:04
Parze grozi kara odsiadki
Parze grozi kara odsiadki Fot: KMP w Łomży / Materiały policyjne

Komenda Miejska Policji w Łomży poinformowała o zatrzymaniu 27-letniego mężczyzny oraz jego 24-letniej partnerki za zdewastowanie mienia publicznego. Para doszczętnie zniszczyła drzwi do miejskiego szaletu. Za popełnione czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po tygodniu śledztwa łomżyńscy policjanci zatrzymali parę, która podczas spaceru w parku zniszczyła drzwi toalety miejskiej. 27-latek i jego partnerka byli zaskoczeni tym, że udało się powiązać ich ze zniszczeniami, które oszacowano na 2000 złotych.

Sprawcy nie wiedzieli, że ich wizerunek zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili tożsamość podejrzanych o ten wandalizm. Pomogli im w tym policjanci z patrolówki, którzy na nagraniu rozpoznali parę, która była im znana z wcześniejszych interwencji - poinformowali mundurowi.

Podczas interwencji funkcjonariuszy podejrzani próbowali uciec, lecz po chwili zostali obezwładnieni i przetransportowani do aresztu.

Para zniszczyła szalet miejski

Szaletowi niszczyciele usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, a 27-latek dodatkowo w warunkach recydywy.

Według kodeksu karnego za popełnione czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy wyrok może wzrosnąć nawet dwukrotnie.