18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czyste zło

Szokujące info! TO POLAK ZLECIŁ ZABÓJSTWO ZNANEGO DZIENNIKARZA!

04.07.2022  14:29
Polak zlecił zabójstwo znanego dziennikarza! Krystian M. zatrzymany
Polak zlecił zabójstwo znanego dziennikarza! Krystian M. zatrzymany Fot: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Ta sprawa wstrząsnęła światem. W lipcu 2021 roku brutalnie zamordowano znanego dziennikarza Peter R. de Vries. Morderstwo mężczyzny zlecić miał polski przestępca!

Początek lipca 2021 roku. Świat obiega informacja o zamachu dokonanym pod siedzibą telewizji RTL4 w Amsterdamie. Celem ataku był znany dziennikarz śledczy Peter R. de Vries, który chwilę wcześniej brał udział w nagraniu popularnego programu Boulevard.

W stronę 64-letniego dziennikarza oddano kilka strzałów. Peter R. de Vries został ciężko ranny i trafił do szpitala, gdzie przez kolejne dni lekarze walczyli o jego życie. Rany były jednak zbyt dotkliwe. Mężczyzna zmarł 9 dni po zamachu, 15 lipca 2021 roku.

Polacy aresztowani w sprawie morderstwa

64-letni Peter R. de Vries był znanym reporterem śledczym. Wielokrotnie ujawniał informacje o holenderskich przestępcach i zorganizowanych grupach przestępczych, oraz komentował doniesienia kryminalne z kraju. Nic dziwnego więc, że był więc solą w oku i ważnym celem do zlikwidowania dla miejscowych złoczyńców.

Szybko okazało się, że w zabójstwo dziennikarza zaangażowany był Polak. 35-letni Kamil E. mieszkający w Maurik, a pochodzący z Polski, prowadził samochód, z którego oddano strzały. Broni użył z kolei 22-letni Delano G. z Rotterdamu. Obaj zostali aresztowani tuż po zbrodni. Przez kolejne miesiące trwało śledztwo, szukano też osób, które zleciły morderstwo. I tu pojawia się kolejne polskie nazwisko.

W rok po zamachu, w poniedziałek 4 lipca aresztowany został 27-letni Krystian M. To on miał kierować zabójstwem Petera R. de Vriesa, ale władzom znany jest też z innych przestępstw. Mężczyzna jest m.in. podejrzewany i usiłowanie zabójstwa innego Holendra w październiku 2021 roku.