18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napruty na amen

Pijacki rajd "duszpasterza trzeźwości". Duchowny usłyszał zarzuty

15.01.2022  12:10
"Duszpasterz trzeźwości" trafi za kratki?
"Duszpasterz trzeźwości" trafi za kratki? Fot: OSP Sokołowo/Facebook

Ksiądz Paweł Ś. znany jako "duszpasterz trzeźwości" urządził sobie pijacki rajd po ulicach Brześcia Kujawskiego. Duchowny w pewnym momencie stracił kontrolę nad autem i wypadł z jezdni, lądując na przydrożnym polu. 50-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Do wypadku z udziałem pijanego "duszpasterza trzeźwości" doszło na terenie gminy Brześć Kujawski. Kierującym autem 50-latek nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych. Auto wypadło z jezdni i zaczęło dachować.

Ksiądz trafi za kratki?

Jak się okazało, duchowny promujący abstynencję miał 2,6 promila alkoholu we krwi. Po zdarzeniu 50-latek w rozmowie z "Super Expressem" postanowił wyjaśnić swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Jestem alkoholikiem i terapeutą. Złamałem wszystkie zasady, by zachować trzeźwość. Chorowałem przez dwa tygodnie i na koniec zacząłem leczyć się alkoholem. Jestem na etapie szukania ośrodka. Ksiądz i policjant to Osoby zaufania publicznego. Alkoholizm to straszna choroba. Śmiertelna - mówił duchowny.

W czwartek "duszpasterz trzeźwości" usłyszał zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.