18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pijana 21-latka jechała autem na samych felgach

Bartłomiej Ciepielewski
15.01.2021  17:00
Jechała autem na samych felgach
Jechała autem na samych felgach Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Policja zatrzymała kobietę, która przemieszczała się autem na samych felgach. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przemieszczające się na dwóch felgach auto przykuło uwagę funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy poinformowali Komendę Miejską Policji w Łomży. Niesprawny samochód znajdował się we wsi Konarzyce, ponad 5 kilometrów od Łomży.

Policja zatrzymała pijaną 21-latkę

Patrol policji zatrzymał kobietę dopiero na ulicach Łomży. Funkcjonariusze, widząc dziwne zachowanie kierowcy, postanowili sprawdzić ją alkomatem. Badanie testerem trzeźwości wykazało aż 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Znaczny stan upojenia alkoholowego najprawdopodobniej doprowadził do tego, że zatrzymana nie zauważyła niczego niepokojącego w stanie jej auta.

Kierującą okazała się 21-latka z gminy Śniadowo - poinformowała Urszula Brulińska, oficer prasowy KMP w Łożmy.

Mundurowi zabrali kobiecie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, który odzyska dopiero po naprawie usterki w samochodzie.  Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów lub kara do 2 lat pozbawienia wolności.