18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaatakował dzieci

Pijany furiat pobił wolontariuszki WOŚP. "Owsiak zabija płody"

Bartłomiej Ciepielewski
09.02.2021  16:23
Furiat zaatakował wolontariuszki WOŚP
Furiat zaatakował wolontariuszki WOŚP Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

W Świebodzicach na Dolnym Śląsku mężczyzna napadł na wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z nastolatek uderzył w twarz. Następnie wykrzyczał do niej "Ty k.... od Owsiaka".

Do ataku doszło 29 stycznia na Dolnym Śląsku. Pijany mężczyzna, widząc stojące z puszkami WOŚP nastolatki, podszedł do nich, po czym bez uprzedzenia zaatakował.

Pijany furiat pobił wolontariuszkę WOŚP

Jedna z dziewczynek została uderzona w twarz. Agresor próbował oddać kolejny cios, lecz nie trafił. Następnie krzyknął w stronę poszkodowanej "ty ku... od Owsiaka" i uciekł. Całą sytuację zauważyli pracownicy pobliskiej restauracji, którzy ruszyli za nim w pościg.

Pobiegł za nim jeden z pracowników. A my zajęliśmy się dziewczynką - opowiadają świadkowie.

Chwilę później napastnik został schwytany. Pracownicy przekazali sprawcę napaści policjantom.

Mówił, że on tylko raz uderzył wolontariuszkę. Krzyczał tutaj też dziwne rzeczy, między innymi, że „Owsiak zabija płody” - relacjonują pracownicy restauracji.

Mężczyzna podczas zatrzymania miał 1,3 promila we krwi. Jak się okazało, zaatakował on jeszcze dwie inne wolontariuszki WOŚP. Jedną z nich uderzył w głowę, a drugą w ramię.

Prokurator postawił Krzysztofowi M. osiem zarzutów. Agresor nie przyznaje się do winy.

Czytaj także