18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zero wyobraźni...

Pijany ojciec wywrócił wózek z 2-latkiem. Sprawa trafiła do sądu

Bartłomiej Ciepielewski
08.06.2021  19:53
Policjanci zatrzymali pijanego ojca
Policjanci zatrzymali pijanego ojca Fot: Tomasz Warszewski/Shutterstock

28-letni ojciec wyszedł na spacer ze swoim synem, mając we krwi niespełna 3 promile alkoholu. Podczas przechodzenia przez ulicę mężczyzna zachwiał się i wywrócił wózek, w którym siedziało dziecko. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce policję.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Dyżurny KPP w Oświęcimiu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który podczas przechodzenia przez ulicę wywrócił z kilkuletnim dzieckiem.

Pijany ojciec wywrócił wózek

Niebawem na miejsce dotarł jeden z patroli. Funkcjonariusze ustalili, że chłopczykowi nic się nie stało, natomiast jego ojciec był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wskazało u 28-latka 2,9 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu, natomiast dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny.

Mundurowi wszczęli postępowanie wobec nierozsądnego ojca. 28-latek jest podejrzany o narażenie na utratę życia lub zdrowia u osoby małoletniej. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto odrębny wniosek zostanie przekazany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż czyn, którego dopuścił się 28-latek, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu - poinformowało KPP w Oświęcimiu.

Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy, który oceni sytuację rodzinną dziecka. Ojciec może także stracić możliwość opieki nad dzieckiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej