18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sąd już kupił kwiaty i czekoladki?

Kraśko usłyszał zarzuty. Może iść do więzienia, ale...

Wojciech Kozicki
13.05.2022  11:54
Piotr Kraśko usłyszał zarzuty. Czy wreszcie jakiś celebryta w Polsce zostanie normalnie skazany?
Piotr Kraśko usłyszał zarzuty. Czy wreszcie jakiś celebryta w Polsce zostanie normalnie skazany? Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Wyroki polskich sądów czasem ciężko odróżnić od skeczów polskich kabaretów. Szczególnie tyczy się to spraw polityków i celebrytów. Piotr Kraśko właśnie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Czy sąd po raz kolejny wyda żenująco niski wyrok? Spodziewamy się, że polski wymiar sprawiedliwości za chwilę przekroczy kolejną granicę absurdu.

13 maja 2022 roku Piotr Kraśko usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Informacje potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z PAP. Były rrezenter TVP i obecny TVN przyznał się do winy, ale nie zamierza składać wyjaśnień.

Kraśko usłyszał zarzuty. Drwi i kpi z polskiego prawa

Jak przypomina Radio ZET, Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol, kiedy 19 sierpnia 2016 w miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego. Pod żadnym pozorem nie powinien siedzieć za kierownicą swojego BMW! Uprawnienia do prowadzenia samochodu zostały mu przecież odebrane w 2014 roku! Co więcej, w mediach pojawiła się informacja, że Kraśko wyśmiał polskie prawo, bo w 2021 roku znów został zatrzymany za kierownicą.

Został skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tysiąca złotych oraz otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura odwołała się od tego wyroku, ale sąd go utrzymał. Media informowały wtedy, że dziennikarz miał już dwa razy odbierane prawo jazdy, w 2009 i 2014 roku – podaje Radio ZET.

Jakiej kary może spodziewać się Piotr Kraśko? Grozi mu grzywna lub 2 lata pozbawienia wolności. Patrząc na niedawny wyrok dla prowadzącej po pijanemu Beaty Kozidrak, spodziewamy się, że sąd uniewinni dziennikarza i jeszcze da mu czekoladki oraz całusa.

Dziennikarz w piątek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a k.k.). Przyznał się, ale nie złożył wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - przekazała Aleksandra Skrzyniarz.