18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tajemnica

Makabra w areszcie. Więźniowie nie żyją

31.05.2021  10:02
Makabra w Piotrkowie Trybunalskim
Makabra w Piotrkowie Trybunalskim Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Piotrków Trybunalski rozdarł szok. W tamtejszym Areszcie Śledczym funkcjonariusze Służby Więziennej znaleźli zwłoki dwóch osadzonych. Mężczyźni zmarli przez powieszenie. Niejasne są okoliczności tego dramatu.

W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim doszło do przerażającego odkrycia. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w jednej z tamtejszych cel znalezieni zostali dwaj, martwi osadzeni. Mężczyźni mieli 42 i 59 lat i przebywali w tym miejscu jako tymczasowo aresztowani.

Piotrków Trybunalski: Śmierć w areszcie

Według wstępnych ustaleń wiadomo, że zmarli oni przez powieszenie, a do niego udało się doprowadzić za pomocą sznurków wyjętych z bluz z kapturem. Prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

W celi panował względny porządek, stwierdzono brak śladów walki. Na ciałach zmarłych również nie ujawniono śladów świadczących o udziale osób trzecich

- powiedziała "Wyborczej" Magdalena Czołnowska-Musioł, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Ciała mężczyzn zostały zabezpieczone do czasu przeprowadzenia niezbędnej w tym wypadku sekcji zwłok. Wszczęte śledztwo zostało w kierunku art. 151 kodeksu karnego, czyli nakłaniania lub udzielania pomocy do targnięcia się na własne życie.

Za taki czyn grozi osobie odpowiedzialnej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Jak donosi jednak źródło "Gazety Wyborczej" pod uwagę brane jest również tzn. samobójstwo rozszerzone.

Możliwe, że jeden z mężczyzn zabił lub nakłonił do powieszenia się drugiego, a potem sam popełnił samobójstwo

- twierdzi osoba będąca blisko sprawy.

Jest to zdecydowanie wielki dramat, zwłaszcza dla bliskich osób dwóch zmarłych mężczyzn.

logo Tu się dzieje