18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popił, teraz posiedzi

Pijany lekarz przyjmował pacjentów. Sprawą zajęła się policja

12.10.2021  17:09
Pijany ortopeda w Piotrkowie Trybunalskim
Pijany ortopeda w Piotrkowie Trybunalskim Fot: Rob Byron/Shutterstock

W niedzielę policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali wezwanie do miejscowego szpitala. Według zarządu placówki, dyżurujący tam lekarz miał być pijany. Na miejscu doniesienia te okazały się prawdziwe, a mężczyzna w trakcie badania alkomatem wydmuchał prawie 2 promile alkoholu.

Oficer prasowa Izabela Gajewska w rozmowie z piotrkowtrybunalski.pl poinformowała, że zgłoszenie dotyczące pijanego lekarza przekazało kierownictwo placówki. Wielbiciel mocnych trunków pełnił wtedy dyżur w Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Na miejscu policjanci potwierdzili, że lekarz jest w stanie nietrzeźwości i wykonali niezbędne czynności. Powiadomiona została piotrkowska prokuratura - przekazła st. asp. Izabela Gajewska.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 października. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie lekarza.

Pijany lekarz w Piotrkowie Trybunalskim

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo dotyczące narażenia zdrowia lub życia pacjentów, którymi opiekował się nietrzeźwy medyk z oddziału ortopedycznego.

Śledztwo jest na wstępnym etapie, realizowane są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Czyn z art. 160 § 2 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - dodała Magdalena Członowska-Musioł z piotrkowskiej prokuratury.

Pijany lekarz natychmiast został zwolniony z pracy, a na jego miejsce wezwano innego specjalistę, który dokończył tego dnia dyżur na oddziale.

logo Tu się dzieje