18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbrodnia

Noworodek ZAKOPANY W WORKU. Ktoś rozbił mu główkę

10.12.2021  14:49
Płońsk: Ciało noworodka znaleziono na cmentarzu.
Płońsk: Ciało noworodka znaleziono na cmentarzu. Fot: Tomasz Holod/Polska Press/East News

Płońsk nie dowierza! W tym mieście, na tamtejszym cmentarzu odnaleziono noworodka zakopanego w worku. Dziecko urodziło się żywe, ale ktoś rozbił mu główkę. Jak można dopuścić się takiej potworności?

Płońsk jest niewielkim miastem w województwie mazowieckim. Na co dzień nie dzieją się tam ogromne tragedie, więc kiedy dochodzi do takiej potworności, wszyscy mówią tylko o niej.

Na tamtejszym cmentarzu znaleziono noworodka zawiniętego w torebki foliowe i zakopanego w worku. Według pierwszych ustaleń śledczych, dziecko z całą pewnością urodziło się żywe, ale potem ktoś rozbił mu główkę.

Płońsk: Ciało noworodka znalezione na cmentarzu

Rozgrzebaną ziemię na cmentarzu zauważyła jedna z kobiet odwiedzających groby swoich bliskich. O sprawie natychmiast poinformowała grabarza i wtedy doszło do makabrycznego odkrycia.

Warto w tym miejscu podkreślić, że o nowych faktach ws. sprawie noworodka zakopanego na cmentarzu w Płońsku napisał jako pierwszy Płońsk w Sieci. Ciało maluszka ujawniono w czerwcu br. Ciało noworodka zakopane było razem z łożyskiem. 

Sprawa natychmiast trafiła do Prokuratury Rejonowej w Płońsku. Zadaniem śledczych było m.in. ustalić, czy dziecko po porodzie jeszcze żyło, czy może urodziło się martwe. Niestety, opinie biegłych nie pozostawiają wątpliwości — dziecko urodziło się żywe.

Straszliwe kulisy zbrodni

Jak ustalono w czasie sekcji zwłok, chłopiec na pewno urodził się żywy, ale krótko przed zgonem ktoś uderzył go lub nawet uderzył nim o coś twardego, powodując rozległe obrażenia głowy — doszło do nich wskutek celowego działania, a nie wypadku.

Obraz sekcji zwłok, wyniki i badania dodatkowe nie sprzeciwiają się przyjęciu, że do zgonu noworodka płci męskiej doszło w następstwie tępego urazu mechanicznego głowy, z wieloodłamowym, obustronnym złamaniem kości czaszki. Czy dziecko zmarło na skutek tych obrażeń, biegły kategorycznie nie stwierdza, ale tego nie wyklucza

- mówi Płońskowi w Sieci Ewa Ambroziak, Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Więcej w tej sprawie obecnie nie wiadomo. Poszukiwania rodziców noworodka wciąż trwają. 

Czytaj także