18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwory!

Po śmierci taty trafił do dziadków. Zgotowali mu piekło, zmarł torturowany

19.02.2020  10:11
Po śmierci taty trafił do dziadków. Zgotowali mu piekło, zmarł torturowany
Po śmierci taty trafił do dziadków. Zgotowali mu piekło, zmarł torturowany Fot: Shutterstock

Dziadkowie kojarzą się większości ludzi z ciepłem domowego ogniska i kochającą, czułą opieką. Jednakże w ludziach drzemie czasem niewyobrażalne zło. W amerykańskim stanie Montana doszło do straszliwiej tragedii, w wyniku której życie stracił 12-letni chłopczyk. 

Dziadkowie wzięli 12-letniego Jamesa Alexa Hurleya pod swój dach, kiedy umarł jego tata, będący dotychczasowym opiekunem chłopca. Nie dali mu jednak miłości, cierpliwości i pełnego zaangażowania w opiekę. Zamiast tego James stracił życie w sposób skrajnie okrutny.

Niezrównoważony, zdolny do samobójstwa, mający omamy

- tak mówił o 12-letnim wnuku jego dziadek-oprawca.

W domu Jamesa Sassera Jr. i Patricii Batts (dziadków chłopca) oprócz 12-latka mieszkał również ich 14-letni syn. Dorośli twierdzili później, że James zginął w skutek bójki ze starszym chłopcem. Wersja ta była jednak wyjątkowo daleka od prawdy. 

Dziadkowie torturowali wnuka

Sekcja zwłok 12-latka wykazała, że chłopiec zginął w wyniku uderzenia go tępym narzędziem właśnie w tył głowy. Policja przejrzała również telefony dziadków chłopca, na których ostatecznie znalazła wiele materiałów i nagrań, świadczących o znacznych nadużyciach wobec chłopca.

Na jednym z filmów dziecko stało nago przed wentylatorem, na innym - dusiło się po spryskaniu jego twarzy jakąś substancją. Do tego okazało się, że chłopiec był przez opiekunów głodzony. Tortury trwały nieprzerwanie, od początku objęcia przez dziadków opieki nad nastolatkiem.

Sądzę, że to dziecko było regularnie bite i torturowane. I właśnie to doprowadziło do jego śmierci 

- powiedział Bjorn Boyer, zastępca prokuratora okręgowego w biurze prokuratora hrabstwa Gallatin.

Policjanci zatrzymali już w tej sprawie dziadków chłopca, a także ich syna i 18-letniego znajomego rodziny, który również dopuszczał się przemocy względem zmarłego. Mamy nadzieję, że sprawiedliwości stanie się w tej sprawie za dość. 

Czytaj także