18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

Pod Sejmem podpalił się mężczyzna. Trwa akcja policji

16.06.2020  14:51
Pod Sejmem podpalił się mężczyzna. Trwa akcja policji
Pod Sejmem podpalił się mężczyzna. Trwa akcja policji Fot: Piotr Molecki/East News

Dramatyczne wydarzenia w Warszawie. Policja potwierdza - pod budynkiem Sejmu doszło do próby samobójczej. Trwa akcja ratunkowa.

Około godziny 14 we wtorek, zaledwie kilkadziesiąt metrów od wejścia do Sejmu, doszło do próby samospalenia. Na ulicy Jana Matejki podpalił się mężczyzna. Zajście na szczęście dostrzegli patrolujący okolicę policjanci, którzy od razu ruszyli na pomoc 48-latkowi.

Informację o tragicznych wydarzeniach przekazała Polska Agencja Prasowa, potwierdza ją też stołeczna policja. - Mogę potwierdzić, że faktycznie doszło do takiego zdarzenia - mówi nadkom. Robert Szumiata.

Mężczyzna w szpitalu

Policja nie zdradza szczegółów zajścia. Wiadomo, że mężczyzna został ugaszony i zabrany karetką do szpitala. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że policjanci, którzy widzieli samopodpalenie, zdjęli z mężczyzny płonące ubranie. Pojawiają się też informacje o użyciu do gaszenia mężczyzny gaśnicy samochodowej.

Na miejscu nadal trwają czynności policji. Mundurowi zabezpieczają ślady, a technik policyjny wykonuje zdjęcia. 48-latek najpewniej do samopodpalenia użył łatwopalnej substancji. Jego motywy nie są na razie znane.

Przeczytaj więcej
Komentarze