18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przegięcie pały?

Dzisiaj wielka akcja policji! Będą kontrole!

Wojciech Kozicki
24.12.2020  09:57
Wigilia i kontrole na drogach - wielka akcja policji
Wigilia i kontrole na drogach - wielka akcja policji Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Przygotowaliście już dodatkowy talerz na stole wigilijnym na niespodziewanego policjanta? Policja już oficjalnie ujawniła, co szykuje na Boże Narodzenie. Uwaga kierowcy, będą ostre kontrole na drogach. Posypią się mandaty w wigilię.

Wigilia, karp, opłatek i nagle… pup puk, policja wpada do domu i sprawdza, czy został zachowany limit osób na wigilii! Ten scenariusz raczej nam nie grozi, ale za to policjanci będą polować na Polaków na drogach. Zamiast śniegu w świętach, jak deszcz posypią się mandaty.

Policja, wigilia i kontrole na drogach

Policja oficjalnie zapowiedziała, że w Boże Narodzenie na polskich drogach zaroi się od funkcjonariuszy. Należy się ich spodziewać głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz na drogach wjazdowych i wyjazdowych w miastach. Bądźcie czujni, bo dziś nie zabraknie nieoznakowanych radiowozów ze specjalnych policyjnych grup Speed.

Policjanci na drogach będą przede wszystkim sprawdzali trzeźwość i karali za wykroczenia zagrażające innym uczestnikom ruchu. Spodziewające się również kontroli prowadzonych pod kątem przekraczania prędkości, sposobu przewożenia pasażerów oraz stanu technicznego pojazdów.

Przed nami święta, które dla policjantów ruchu drogowego są zawsze czasem wytężonej pracy. Na drogach pojawi się więcej niż na co dzień patroli ruchu drogowego - ujawnił komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. (Polsat News)

Opas przypomina, by w samochodzie  posiadać maseczkę, chociaż nie jest ona wymagana podczas kierowania autem.`

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze