18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

antymaseczkowcy w potrzasku

POLOWANIE NA LUDZI W POLSCE! Policja nie ma litości

Emilia Waszczuk
12.10.2020  13:06
Policja łapie koronasceptyków. Mandaty za brak maseczki
Policja łapie koronasceptyków. Mandaty za brak maseczki Fot: Ola Zawada/Shutterstock

Maseczki obowiązkowe w całej Polsce, a na ulicach policja. W kraju zaczęło się polowanie - ofiarą ci, którzy nie wierzą w koronawirusa oraz ignoranci bez maseczek na ustach i nosie.

Brak maseczki to zbrodnia - orzekł polski rząd i zdecydował, że cała Polska od soboty 10 października objęta zostanie żółtą strefą, a co za tym idzie, dodatkowymi obostrzeniami w walce z epidemią koronawirusa. Zasady te nie dotyczą oczywiście wszystkich - osoby jak Jarosław Kaczyński mogą sobie spokojnie je łamać, a nikt nie pomyśli nawet, by jakkolwiek je karać.

Na kary liczyć mogą za to zwykli obywatele, a w szczególności tak zwani koronasceptycy. W weekend w Polsce odbyło się kilkadziesiąt manifestacji, w których udział wzięli ludzie święcie przekonani o tym, że koronawirus SARS-COV-2 nie istnieje, a pandemia to wielki spisek Billa Gatesa i firm farmaceutycznych. W tym samym czasie policja w całym kraju zaczęła zapowiadane wcześniej polowania. Mundurowi z bloczkami do mandatów wyszli na ulice i zaczął się żer. Posypały się głowy.

Policja poluje. Tysiące mandatów za brak maseczki

W poniedziałek Komenda Stołeczna Policji i Komenda Główna Policji podały pełne statystyki z weekendu, a w nich liczbę wystawionych za brak maseczki mandatów i liczbę spraw skierowanych do sądu.

I tak w samej tylko Warszawie policjanci wystawili ponad 1100 mandatów w wysokości 500 złotych i skierowali ponad 400 wniosków do sądu. Jeśli sąd orzeknie o winie przyłapanych, sanepid może nałożyć na nich kary od 5 tys. do nawet 30 tysięcy złotych!

Jak informuje PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, policjanci od soboty stosują zasadę "zero tolerancji"  dokładnie sprawdzają ludzi bez maseczek. Jeśli ktoś przedstawi im podrobione zaświadczenie lekarskie, powinien liczyć się nawet z karą pozbawienia wolności do lat 5!

W Warszawie kar posypało się najwięcej, ale te wymierzane były w całym kraju. Jak podaje Komenda Główna Policji, tylko w niedzielę policjanci patrolujący środki transportu zbiorowego i galerie handlowe, wystawili aż 5992 mandaty i skierowali aż 864 wnioski dla sądu. Okazuje się też, że częściowo litowali się nad osobami łamiącymi obostrzenia sanitarne - pouczeniem skończyło się aż 4 457 kontroli.

Przeczytaj więcej
Komentarze