18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dał w palnik

Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Mówił, że natarł się amolem

Bartłomiej Ciepielewski
17.03.2021  13:36
Niecodziennie wytłumaczenie pijanego kierowcy

Tarnobrzescy funkcjonariusze policji zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Jak twierdził mężczyzna, za unoszącą się w aucie woń alkoholu odpowiada amol, którym nasmarował sobie czoło. Sprawą amolowego pirata zajmie się wymiar sprawiedliwości.

W piątek na jednym z osiedli patrol tarnobrzeskiej policji dostrzegł podejrzanie zachowującego się kierowcę. Dodatkowo pojazd, którym kierował 46-latek, miał niesprawne tylne światło.

Zatrzymany twierdził, że nasmarował czoło amolem

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu auta. Podczas procedury wylegitymowania mundurowi natychmiast wyczuli wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się do spożycia alkoholu. Jak twierdził, za nieprzyjemny zapach odpowiada amol, którym nasmarował sobie czoło.

Mężczyzna zaprzeczył, aby pił. Twierdził natomiast, że jedynie posmarował sobie czoło amolem. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Kiedy alkomat wskazał w jego organizmie 2,35 promila, 46-latek przyznał się, że pił wcześniej alkohol - poinformowała podkarpacka policja.

Mężczyzna straci uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna lub kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej