18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne!

Policjanci spotkali skremowanego mężczyznę. Makabryczna pomyłka

11.01.2022  11:12
Policjanci spotkali "nieboszczyka"
Policjanci spotkali "nieboszczyka" Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Policjanci z Kalisza błędnie zidentyfikowali ciało, znalezionego w grudniu, zmarłego mężczyzny. Mundurowi uznali, że jest to znany im bezdomny 45-latek. Rodzina mężczyzny została poinformowana o śmierci, a ciało wkrótce skremowano. Jak się później okazało, zwłoki należały do kogoś innego.

Funkcjonariusze z Kalisza pod koniec grudnia znaleźli w mieście ciało mężczyzny. Po wstępnych oględzinach ocenili, że do zgonu doszło z przyczyn naturalnych, a nieboszczyk to dobrze im znany, 45-letni bezdomny.

Policjanci spotkali "nieboszczyka"

Wkrótce rodzina mężczyzny została powiadomiona o śmierci. Zmarły został skremowany, a następnie pochowany. Jednak już 1 stycznia mundurowi znów spotkali "nieboszczyka", który akurat przebywał w mieście.

W nowym roku kaliscy policjanci mieli jednak do czynienia z 45-latkiem bez stałego miejsca zamieszkania, uznanym za zmarłego – przekazała rzecznik prasowa KMP w Kaliszu, asp. Anna Jarowska-Wojnicz.

Zaskoczeni mundurowi postanowili szczegółowo zbadać sprawę zmarłego bezdomnego. Jak się okazało, w Nowy Rok rodzina innego, 44-letniego mężczyzny zgłosiła zaginięcie.

Ustalono już, że ciało należało do zaginionego 44-latka - informuje policja.

Prokuratura w Kaliszu zajmie się teraz wyjaśnieniem okoliczności tej pomyłki. Obie rodziny zostały poinformowane o zdarzeniu.