18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia..

Policjant strzelił do 13-latka. Dziecko zmarło na miejscu

Bartłomiej Ciepielewski
03.04.2021  13:48
Policjant zabił nastolatka
Policjant zabił nastolatka Fot: sarun_J/Shutterstock

Do tragicznych wydarzeń doszło w czwartek na ulicach Chicago. Podczas pościgu za dwójką uciekinierów policjanci oddali strzały. Jedna z kul trafiła w klatkę piersiową 13-letniego Adama Toledo. Chłopak zmarł na miejscu.

Jak poinformował dziennik "USA Today", biały nastolatek mieszkający w latynoskiej dzielnicy został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Funkcjonariusz za karę został oddelegowany do służby administracyjnej.

Adam miał wiele marzeń, których nigdy nie spełni. Jak na ironię jednym z jego marzeń było zostać policjantem - napisała matka chłopca na stronie GoFundMe.

Jak relacjonuje "USA Today" do tragicznego zdarzenia doszło podczas pościgu za dwiema uciekającymi osobami. "Jeden z funkcjonariuszy strzelił chłopcu w klatkę piersiową. Dziecko zmarło na miejscu". Zdaniem mundurowych, na miejscu znaleziono broń.

Policjant zastrzelił nastolatka

Sprawą zajęła się agencja COPA, walcząca z nadużyciami policji. Jak poinformowano, incydent został nagrany kamerą policjanta, lecz wideo nie może być udostępnione. Według prawa nagrania z udziałem nieletnich mogą być opublikowane dopiero po uzyskaniu sądowego nakazu.

Sprawę skomentował szef policji, David Brown, określając tragiczne wydarzenie jako "śmiertelne spotkanie między jednym z naszych a nieletnim". Policjant złożył kondolencje poszkodowanej rodzinie oraz dodał, że popiera śledztwo prowadzone przez COPA.