18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura ujawnia informacje

Porwanie Ibrahima. Matka na celowniku policji

Wojciech Kozicki
17.02.2020  20:04
Porwanie Ibrahima - czy matka złamała prawo?
Porwanie Ibrahima - czy matka złamała prawo? Fot: Policja

10-letni Ibrahim został porwany przez ojca w Gdyni, a policja uruchomiła procedurę Child Alert. Trwają poszukiwania dziecka, a tymczasem głos w sprawie zabrała prokuratura w Belgii. Ujawniła nowe informacje o dziecku i jego rodzicach – czy to matka jest winna?

Gdzie jest 10-letni Ibrahim? Trwają poszukiwania porwanego dziecka w Polsce. Prawdopodobnie uprowadził go biologiczny ojciec, czyli pochodzący z Maroka Azeddine Oudriss. Policjanci opublikowali wizerunek jego oraz chłopczyka i proszą o informacje pod numery alarmowe 995, 112 lub 997. Służby ostrzegają, że mężczyzna może być niebezpieczny. Fakt.pl pisze, że domniemany porywacz miał być karany za przemyt narkotyków i pobicia,

Tymczasem głos w sprawie zabrała prokuratura w Belgii i twierdzi, że to matka dziecka Karolina złamała prawo, wywożąc Ibrahima do Polski. Polsat News podaje, że w 2018 roku zapadł wyrok, na mocy którego 10-latek miał zostać z ojcem. 

Belgijskie prawo rodzinne bardzo różni się od tego obowiązującego w Polsce. Tu uważa się, że przypadku rozstania rodziców, w interesie dziecka jest to, żeby w jego sytuacji nic się nie zmieniło. Dziecko ma mieszkać w tej samej okolicy, chodzić do tej samej szkoły i spędzać tyle samo czasu z ojcem, czy z matką. Jeżeli któryś z rodziców decyduje się na wyjazd za granicę, to dziecko ma pozostać w Belgii – powiedziała korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek.

Marka Ibrahima twierdzi, że nie miała pojęcia, że złamała sądowy zakaz wyjazdu z kraju i zapewnia, że w Belgii zapadł wyrok potwierdzający jej opiekę rodzicielską.

Ja o tym, że jest jakiś kolejny wyrok dowiedziałam się dopiero dziś, z mediów. Do Polski wyjechałam w lipcu 2018 r. mając w ręku wyrok z 2017 r., w którym przyznano mi i tylko mi pełnię praw rodzicielskich. Dziś o godzinie 19 wyjeżdżam do Belgii szukać syna, a gdy tam dotrę na pewno skontaktuję się z sądem i wyjaśnię tę sprawę - powiedziała matka Ibrahima. (Fakt.pl)

WP.pl podaje, że  dziecko zostało porwane w niedzielę wieczorem, a jego matka miała otrzymać od Oudrissa cios w głowę. Mężczyzna następnie wciągnął dziecko do samochodu i odjechał. Służby uruchomiły procedurę Child Alert, obawiają się, że porywacz będzie chciał wywieźć dziecko do Belgii. Matka Ibrahima powiedziała w rozmowie z reporterką „Wirtualnej Polski”, że syn krzyczał i błagał o pomoc w momencie porwania.

child alert
child alert Fot: Policja
Przeczytaj więcej
Komentarze