18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybrał więzienie

STRZAŁY w komisji poborowej. Rosjanie nie chcą umierać za Putina

26.09.2022  11:41
Mężczyzna postrzelił szefa komisji poborowej na Syberii
Mężczyzna postrzelił szefa komisji poborowej na Syberii Fot: AP/Associated Press/East News

Świat obiegło wstrząsające nagranie, na którym jeden z poborowych strzela do przewodniczącego lokalnej komisji. Zdarzenie miało miejsce w mieście Ust-Ilimsk w obwodzie irkuckim na Syberii. Postrzelony mężczyzna walczy o życie.

Gdy Władimir Putin ogłosił mobilizację, Rosjanie rzucili się na przejścia graniczne, aby uciec z kraju, lub ruszyli do centrów miast, aby protestować przeciwko polityce dyktatora. Jasne jest, że nikt, poza garstką twardogłowych oszołomów, nie chce umierać w nieudanej wojnie ofensywnej, która miała być „trzydniową operacją specjalną”. Niektórzy Rosjanie wolą zabić i iść do więzienia, niż umrzeć na wojnie jako mięso armatnie. Nie jest to najgorszy plan na świecie.

Zabił, bo nie chciał umrzeć

Teraz świat obiegło nagranie, na którym możemy zobaczyć strzelaninę w komisji poborowej na Syberii. Na filmiku możemy zobaczyć, jak mężczyzna stoi na scenie i otwiera ogień do osoby siedzącej obok. Według doniesień korespondenta „Guardiana”, postrzelony został przewodniczący komitetu poborowego. Wstrząsające nagranie można znaleźć na końcu artykułu.

Jak powiadomił gubernator regionu irkuckiego Igor Kobziew, postrzelony komendant przeżył postrzał i trwa obecnie akcja ratunkowa:

- Przewodniczący komisji (w Ust-Ilimsku) jest reanimowany. Znajduje się w bardzo ciężkim stanie, lekarze walczą o jego życie. (...) Sprawca z pewnością zostanie ukarany

Anton Geraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy, poinformował na Twitterze, że strzelcem jest niejaki Rusłan Aleksandrowicz Zinin, urodzony w 1997 roku, którego objęła „częściowa mobilizacja”. Zinin postrzelił przewodniczącego komisji, ponieważ uznał, że więzienie będzie lepsze niż pewna śmierć w przegranej wojnie w Ukrainie.

Mobilizacja to porażka Rosji

Eksperci z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną twierdzą, że mobilizacja nie wpłynie na przebieg wojny. Dodatkowe wojsko, które w ten sposób powstanie, będzie nieefektywne, a Rosja poniesie koszty społeczne i polityczne. Już teraz rozpoczął się chaos i rośnie sprzeciw wobec dyktatora, mimo lat potężnej propagandy.