18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźna bestia wciąż na wolności

Poszukiwania Jacka Jaworka. Morderca nie żyje?

20.07.2021  18:48
Jacek Jaworek poszukiwany - czy wciąż żyje? Czy znów kogoś zabije?
Jacek Jaworek poszukiwany - czy wciąż żyje? Czy znów kogoś zabije? Fot: Policja

Policja wciąż nie wie gdzie jest Jacek Jaworek! Przypomnijmy, mężczyzna jest poszukiwany listem gończym za POTRÓJNE MORDERSTWO. Służby ostrzegają, że jest bardzo niebezpieczny, może być uzbrojony w broń palną i „nie podda się bez walki”.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Wciąż nie wiadomo gdzie ukrywa się 52-latek podejrzany o potrójne morderstwo. Czy w ogóle żyje? Ceniony psychiatra sądowy dr Jerzy Pobocha podejrzewa, że poszukiwany, świadomy grożącego mu dożywotniego więzienia, mógł popełnić samobójstwo.

Gdzie jest Jaworek? Czy popełnił samobójstwo i czy jest niebezpieczny?

Innego zdania jest były naczelnik Wydziału Zabójstw KSP i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu Marek Dyjasz. Jak czytamy na radiozet.pl, jego zdaniem, Jacek Jaworek jeśli żyje, to prawdopodobnie ukrywa się za granicą.

W szczególności zwróciłbym uwagę, gdzie przebywał w przeszłości. Gdzie mógł pracować, z kim mógł się spotykać. Na pewno wybrałby miejsce do ukrycia się, w którym czuje się bezpiecznie. Wątpię, żeby był w Polsce. W mediach już tyle informacji pojawiło się na jego temat, że trudno byłoby mu się wtopić w tłum – powiedział Dyjasz. (Radio ZET)

Czy Jaworek mógł popełnić samobójstwo? Oczywiście służby biorą to pod uwagę. Dyjasz stwierdził, że jeśli zbieg postanowił odebrać sobie życie, to raczej zrobił to na odludziu.

Chciałby w ten sposób utrudnić policji poszukiwania i spowodować, żeby jego rodzina żyła w niepokoju i strachu. Stał się poważnym i przebiegłym przeciwnikiem dla organów ścigania. Gdyby popełnił samobójstwo ze strachu czy w panice, to zrobiłby to w domu lub gdzieś blisko drogi i zabudowań – uważa Dyjasz. (Radio ZET)

A jeśli Jaworek jednak żyje, to gdzie się ukrywa? Dr Jerzy Pobocha uważa, że poszukiwania będą trudne, bo Jaworek nie działa w sposób przypadkowy i chaotyczny, na pewno ma dobrą kryjówkę, być może w lesie. Nie da się wykluczyć, że np. ukrył się w ciężarówce i uciekł za granicę, a „zbyt późne podjęcie działań poszukiwawczych umożliwiło mężczyźnie skuteczne ukrycie się”. 

Jeżeli od razu policjanci podjęliby zmasowane działania, to “pierścień” wokół miejsca zdarzenia zostałby szybciej i szczelniej zamknięty. Być może wtedy byłoby już po sprawie – twierdzi dr Pobocha.

Policja opublikowała zdjęcia Jacka Jaworka i wyznaczyła wysoką nagrodę za pomoc w jego schwytaniu. Jeśli jednak funkcjonariusze go namierzą, zatrzymanie nie będzie należało do najprostszych. Marek Dyjasz zwraca uwagę, że poszukiwany „może nie poddać się bez walki, bo walczy o życie”, więc policjanci powinni postawić na element zaskoczenia.

Co zrobił Jacek Jaworek i jak wygląda?

Jacek Jaworek jest podejrzany o popełnienie potrójnego morderstwa w Borowcach w województwie śląskim. W nocy z piątku na sobotę (9-10 lipca) w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Na miejscu znaleźli martwe małżeństwo 44-latków i ich 17-leniego syna. Zostali zastrzeleni z zimną krwią, sprawca oddał dziesięć strzałów.

Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Policja prosi jednak, by nie podejmować samodzielnie jakichkolwiek działań w przypadku napotkania poszukiwanego. Może być niebezpieczny, a tego wciąż nie odnaleziono narzędzia zbrodni.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów.

Czytaj także