18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potrójny morderca na wolności

Policja NIGDY nie znajdzie Jacka Jaworka? Nowe informacje

26.07.2021  12:53
Poszukiwania Jacka Jaworka. Czy morderca nadal jest w Polsce?
Poszukiwania Jacka Jaworka. Czy morderca nadal jest w Polsce? Fot: Policja

Policja wciąż nie wie gdzie jest Jacek Jaworek. Zakończono intensywne poszukiwania w terenie, ale mężczyzna podejrzany o potrójne morderstwo nadal pozostaje na wolności. Czy to oznacza, że już raczej nie uda się go schwytać i pozostanie bezkarny?

Jacek Jaworek 10 lipca dokonał potwornej zbrodni we wsi Borowce koło Częstochowy.  Gdy na miejsce przybyli policjanci wezwani do awantury domowej, znaleźli zwłoki 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalono, że mordercą może być właśnie 52-letni Jacek Jaworek, który w ostatnim czasie mieszkał z rodziną po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów. Wiadomo również, że sprawy spadkowe między braćmi nie były uregulowane.

Poszukiwania Jacka Jaworka. Policja szuka potrójnego mordercy

Jacek Jaworek wciąż przebywa na wolności, a policja ostrzega, że może być niebezpieczny i wciąż uzbrojony w broń palną. Jednocześnie wyznaczono ogromną nagrodę za informację pomocne w jego odnalezieniu. Za Jaworkiem wystawiono również czerwoną notę Interpolu.

Podkomisarz Aleksandra Nowara w rozmowie z Polsat News przypomniała, że okolice miejsca zbrodni przeczesywało dziennie ponad 200 policjantów, w tym funkcjonariusze policji konnej oraz przewodnicy z psami. Co więcej, wykorzystano również psy z niemieckiej Saksonii. Te ogromne działania poszukiwawcze zostały jednak zakończone – czy to oznacza, że policja odpuszcza poszukiwania Jaworka?

Te działania w terenie już się zakończyły, choć policjanci nadal są miejscu. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, w tę okolicę skierowano na stałe większą liczbę patroli – wyjaśnia Nowara. (Polsat News)

Śledczy nie wykluczają, że Jaworek mógł popełnić samobójstwo. Ostrzegają również, że jeśli żyje, to może być bardzo niebezpieczny i podczas zatrzymania będzie stawiał zaciekły opór. Być może udało mu się uciec z Polski, np. do Niemiec, gdzie pracował jako budowlaniec.

Jeżeli od razu policjanci podjęliby zmasowane działania, to„pierścień” wokół miejsca zdarzenia zostałby szybciej i szczelniej zamknięty. Być może wtedy byłoby już po sprawie – twierdzi psychiatra sądowy dr Pobocha.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów.

Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Policja prosi jednak, by nie podejmować samodzielnie jakichkolwiek działań w przypadku napotkania poszukiwanego. Może być niebezpieczny, a tego wciąż nie odnaleziono narzędzia zbrodni.