18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziecko wyłowione z Odry

Poszukiwania nastolatków z Ledna. Nowe informacje

Wojciech Kozicki
15.05.2021  09:35
Poszukiwania nastolatków z Ledna, Tragedia i nowe informacje
Poszukiwania nastolatków z Ledna, Tragedia i nowe informacje Fot: NewsLubuski/East News

Trwają dramatyczne poszukiwania nastolatka. Gdzie jest 15-letni Marek? Media podały, że drugi z poszukiwanych nastolatków zginął, a jego ciało wyłowiono z Odry.

Trwają poszukiwania 15-letniego Marka w lubuskim Lednie. W akcji bierze udział ponad 200 strażaków, w tym nurkowie i policjanci. RMF FM podaje, że z Odry wyłowiono ciało drugiego poszukiwanego dziecka, 13-letniego Filipa.

Poszukiwania nastolatków z Ledna, Tragedia i nowe informacje

Jak informuje Mateusz Chłystun z RMF FM, strażackie grupy wodno-nurkowe w sobotę prowadzą poszukiwania na Odrze od Brodów, kierując się w stronę Krosna Odrzańskiego. Przeszukano już cały obszar od miejscowości Ledno, gdzie widziano chłopców po raz ostatni.

Rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy oświadczył w mediach, że od początku brano pod uwagę, że „zaginięcie chłopców może mieć związek z jakimś nieszczęśliwym wydarzeniem nad rzeką”. Miejsce, w którym znaleziono ciało, położone jest około kilometra od Ledna w dół Odry. Potwierdzono, że prokurator zlecił przeprowadzanie sekcji zwłok zmarłego chłopca.

W akcji bierze udział około 50 strażaków, wśród nich: właśnie członkowie specjalistycznych grup wodno-nurkowych z Zielonej Góry, Nowej Soli i Legnicy. Oprócz łodzi z sonarami do pracy wykorzystują także dwie łodzie wyposażone w echosondy. W poszukiwaniach uczestniczą również policjanci, w akcję zaangażowanych jest około 150 funkcjonariuszy – podaje rmf24.pl.

13-letni Filip i 15-letni Marek ostatni raz byli widziani w Lednie w poniedziałek. Nastolatkowie 10 maja opuścili dom w miejscowości Ledno i od tamtej pory nikt ich nie widział, nie dali żadnych oznak życia i nie kontaktowali się z bliskimi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej