18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gigantyczny pożar

​WIELKI OGIEŃ I KŁĘBY DYMU WE WROCŁAWIU. Strażacy walczą z żywiołem

Emilia Waszczuk
02.09.2021  08:54
Pożar hali we Wrocławiu. Na miejscu kilkanaście zastępów straży pożarnej
Pożar hali we Wrocławiu. Na miejscu kilkanaście zastępów straży pożarnej Fot: Planeta

Ogromny pożar we Wrocławiu. Płonie hala przy ulicy Swojczyckiej. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że wewnątrz składowano substancje łatwopalne. Doszło do wybuchów.

Aż 14 zastępów straży pożarnej walczy od wczesnego ranka z potężnym pożarem we Wrocławiu. Służby zgłoszenie o ogniu otrzymały już o godzinie 4.30. Mimo kilku godzin akcji sytuacja nadal nie jest opanowana. Szczęśliwie ogień już się jednak nie rozprzestrzenia.

Pożar hali we Wrocławiu

Jak informują służby, płonie jeden z czterech segmentów gigantycznej hali o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. Na miejscu doszło do wybuchów. Temperatura jest tak wysoka, że zawaliła się część dachu budynku.

Produkowana była tam otulina do ocieplania rur, na miejscu składowane były rozpuszczalniki, stąd mogły też wynikać wybuchy, jakie zgłaszali świadkowie. W wyniku temperatury dach hali złożył się do środka, dlatego też działania straży są utrudnione

- powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos.

Na chwilę obecną brak informacji o jakichkolwiek osobach poszkodowanych. Nie wiadomo też, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej