18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poznań miasto doznań...

Bójka księży. One na nim siedziały, on walił pałą [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
12.04.2022  20:08
Bójka księży w Poznaniu. Czy to już wojna religijna w domu salezjańskim?
Bójka księży w Poznaniu. Czy to już wojna religijna w domu salezjańskim? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News, YouTube

Krwawa bójka księży w Poznaniu – pała poszła w ruch! Co ich opętało? Ksiądz Michał z rozbitą głową wylądował w szpitalu. Twierdzi, że agresor chciał go zabić. Policja tymczasem zastała "baby na księdzu". Co tam się do diabła dzieje? Bóg już chyba tylko raczy wiedzieć...

Kościół mierzy się z coraz większym kryzysem wizerunkowym i upadkiem autorytetu. Jak ujawnia poznańska „Wyborcza”, dom salezjański w centrum Poznania znów stał się świadkiem dantejskich scen. W poniedziałek 11 kwietnia wierni wspierający zbuntowanego księdza Michała  (usunięty z zakonu salezjanów za nieposłuszeństwo i nielegalne msze) podobno ruszyli do boju przeciwko pracownikowi gospodarczemu, którego zatrudnili salezjanie. Napięcie eskalowało już od kilku dni i brutalny akt agresji wydawał się nieunikniony. 

Afera w domu salezjańskim. Bóg ich opuścił?

Jak ujawnia „Wyborcza”, w poniedziałek do aktów przemocy dołączył salezjanin ks. Jacek. Finalnie ksiądz Michał wylądował w szpitalu z rozbitą głową i trzema szwami. Na YouTube opowiedział, że „ksiądz Jacek, bandyta zwykły, uderzył go pałką teleskopową”. Twierdzi, że przeciwnik chciał go zabić, a lekarz powiedział mu, że każde uderzenie w głowę to zagrożenie życia. Dodał, że „diabeł ma łeb w domu salezjańskim” i złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Baby od księdza Michała rzuciły się na naszego pracownika i przewróciły na ziemię. Jacek stanął w jego obronie. Niestety, zareagował emocjonalnie i niewłaściwie. Wyciągnął pałkę teleskopową i uderzył Woźnickiego – relacjonuje świadek mordobicia. (Wyborcza)

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji opisał, że gdy na miejscu zjawili się policjanci, zobaczyli, że „ks. Jacek leżał na podłodze, kobiety siedziały na nim i okładały torebkami sympatyczki ks. Michała”. Ksiądz z wiernymi udał się na posterunek policji, gdzie wspólnie odmówili różaniec. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć na YouTube.

Dom salezjański w centrum Poznania był już świadkiem wielu gorszących scen, ale jeszcze nigdy nie doszło do tak otwartej i brutalnej agresji fizycznej. Salezjanie już zareagowali – ks. Jacek otrzymał upomnienie kanoniczne od przełożonych, ale sprawa może mieć też ciąg dalszy w prokuraturze – przypomina „Wyborcza”.