18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trwają poszukiwania sprawcy

Kilkuletnia dziewczynka POSTRZELONA. Napastnik nadal na wolności

06.05.2022  13:55
Nieznany napastnik postrzelił dziewczynkę
Nieznany napastnik postrzelił dziewczynkę Fot: Soft Light/Shutterstock

Kilkuletnie dziecko trafiło do poznańskiego szpitala z ranami postrzałowymi klatki piersiowej. Do ataku doszło w czwartek na jednym z boisk szkolnych. Napastnik nadal pozostaje na wolności.

Szczegóły dotyczące tajemniczego ataku przekazała rzecznik prasowa poznańskiej policji mł. asp. Marta Mróz. Do zdarzenia miało dojść na boisku szkolnym, gdzie dziewczynka przebywała pod opieką nauczycieli.

Dziewczynka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka ze szpitala pojechała z rodzicami do domu - poinformowała Mróz.

Sprawą zajmują się poznańscy policjanci. Według dotychczasowych ustaleń dziewczynka została zraniona metalowymi kulkami, które zostały już zabezpieczone.

Atak przed szkołą

Nadal nie wiadomo kto był napastnikiem oraz jaki był motyw jego działania. Policja przesłuchuje świadków i sprawdza nagrania z monitoringu.

Na tę chwilę ustalamy, z jakiego przedmiotu, bądź też jakim urządzeniem posługiwał się sprawca, celując do dziecka. Przesłuchujemy świadków, zabezpieczyliśmy też nagrania z kamer monitoringu, które przeglądamy, być może zarejestrowały to zdarzenie, lub też inne, które mogłoby nam pomóc ustalić sprawcę, bądź też sprawców tego czynu - dodała rzecznik.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które w czwartek między godziną 10 a 12 mogły widzieć nieopodal szkoły podejrzane osoby. Wszystkie doniesienia będą na bieżąco weryfikowane.

Czytaj także