18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uciekł przed wojną, zraniła go Polska

Dziecko z Ukrainy pobite w Polsce. "Trafił do szpitala"

22.09.2022  15:28
Poznań. Pobili dziecko z Ukrainy. Polsat News: "został osaczony"
Poznań. Pobili dziecko z Ukrainy. Polsat News: "został osaczony" Fot: Bartlomiej Magierowski/East News

Poznań i ciężkie pobicie dziecka. Poszkodowany jest 9-letni chłopczyk z Ukrainy. Został skatowany przez polskich nastolatków i trafił do szpitala z bardzo poważnymi obrażeniami. Jaką karę otrzymają sprawcy pobicia?

Potworne sceny w Poznaniu. 13 września na rynku Łazarskiego 9-letni chłopczyk z Ukrainy został ciężko pobity. Po szkole wybrał się na przejażdżkę rowerem, ale nagle został zaczepiony przez dwóch agresorów, którymi okazali się chłopcy w wieku 14 i 16 lat. Doszło do kłótni. Do aktu przemocy miała również dołączyć 9-letnia dziewczynka, która uderzyła małego Ukraińca w twarz.

Dziecko z Ukrainy pobite w Polsce. Przemoc w Poznaniu

Jak podaje Polsat News, chłopiec odepchnął napastniczkę i odjechał. Gdy jednak po kilkudziesięciu minutach Ukrainiec wrócił na rynek Łazarskiego, został "osaczony przez kilkunastu nastolatków", którzy zaczęli go bić.

Chłopiec z obrażeniami głowy szyi i rąk oraz wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala. Spędził tam trzy dni – informuje Polsat News.

Media podają, że chłopiec czuje się już dobrze i wrócił do szkoły. Jego rodzina czuje się jednak zastraszona i boi się wychodzić z domu. Wiadomo również, że chłopiec w marcu przyjechał do Polski z matką i dwoma braćmi z Charkowa.

Zatrzymani sprawcy są obecnie przesłuchiwani. Zajmie się nimi sąd rodzinny.

Policja zabezpieczyła monitoring. Jak przekazała Polsat News policja, na nagraniu widać grupę około 20 nastolatków w różnym wieku - od 10 do 16 lat, ale większość z nich to tylko gapie. Dwóch z nich (w wieku 14 i16 lat) najpierw kopnęli w jego rower, potem przewrócili, a następnie uderzali w głowę – ujawnia Polsat News.

Czytaj także