18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

potwór nie ojczym

Grał w grę i się wściekł. Bestialsko zabił 2-letnią Liliannę

Emilia Waszczuk
20.09.2019  14:41
Grał w grę i się wściekł. Bestialsko zabił 2-letnią Liliannę
Grał w grę i się wściekł. Bestialsko zabił 2-letnią Liliannę Fot: Shutterstock

Szymon B. sfrustrowany niepowodzeniami w grze komputerowej, postanowił wyżyć się na pasierbicy. 2-letnia Lilianna nie przeżyła ataku.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał w piątek prawomocny wyrok w sprawie tragicznej śmierci 2-letniej Lilianny. W 2017 roku ojczym zadał jej śmiertelny cios.

Dziewczynka przeszkadzała Szymonowi B. w grze komputerowej. Przybrany ojciec nie zamierzał jednak rezygnować z rozrywki. Sfrustrowany zachowaniem dziecka i niepowodzeniami w grze, z ogromną siłą pchnął maleństwo.

Lilianna uderzyła głową w metalową futrynę drzwi. W ciężkim stanie, z połamanymi kośćmi czaszki i krwiakami, trafiła do szpitala. Niestety, mimo starań lekarzy, jej życia nie udało się uratować.

Rodzice za kratkami

Zarówno ojczym, jak i matka Lilianny zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Rok później Sąd Okręgowy w Poznaniu zmienił kwalifikację czynu Szymona B. na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią i skazał go na 12 lat i 2 miesiące więzienia. Matka dziewczynki, Angelika B. została skazana na 2 lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Zarówno prokuratura, jak i obrońca Szymona B. nie zgodzili się z wyrokiem. Pierwsza ze stron żądała zwiększenia kary do 25 lat pozbawienia wolności, druga, uchylenia wyroku i ponownego rozpatrzenia sprawy.

W piątek 20 września Sąd Apelacyjny odrzucił oba wnioski i prawomocnie skazał Szymona B. na 12 lat i 2 miesiące więzienia - podaje PAP.