18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawo

Pracownik TVP zatrzymany przez ABW. Robił obrzydliwe rzeczy

21.08.2020  09:29
Pracownik TVP zatrzymany przez ABW
Pracownik TVP zatrzymany przez ABW Fot: Grand Warszawski/Shutterstock

Pracownik TVP zatrzymany przez ABW. Neonazista Grzegorz S. usłyszał zarzuty propagowania faszyzmu. To protegowany posłów PiS.

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" donosi o śledztwie ABW prowadzonym od kwietnia 2018 roku. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szukała osób i dowodów na propagowanie faszyzmu w Polsce. W ostatnich tygodniach lista polskich neonazistów zawierała aż 13 nazwisk. Teraz osoby te usłyszały zarzuty.

Wśród oskarżanych jest były już pracownik TVP i były prezes publicznego Radia Gdańsk Grzegorz S. (nominację poparli politycy PiS Jacek Śniadek i Marcin Horała). ABW postawiła także zarzuty jego żonie.

Neonaziści zatrzymani przez ABW

Akcja ABW miała swój początek w 2018 roku, gdy polscy neonaziści próbowali zorganizować w Dzierżonowie na Dolnym Śląsku koncert z okazji urodzin Adolfa Hitlera. Wydarzenie udało się zablokować, a zarzuty propagowania zakazanego ustroju usłyszały wtedy dwie osoby.

ABW podążyła jednak tropem neonazistów i stworzyła listę osób rozpowszechniających i nawołujących do nazizmu. Wśród nich znaleźli się Grzegorz S. i jego żona. Jak podaje "Wyborcza", małżeństwo przez kilka lat zajmowało się rozprzestrzenianiem materiałów o charakterze neonazistowskim w Internecie - stali za produkcją i rozprowadzaniem płyt z rasistowskim i narodowosocjalistycznym rockiem.

Podczas przeszukania w jego mieszkaniu zabezpieczonych zostało kilkaset sztuk okładek płyt zespołów odwołujących się do rasizmu, gloryfikujących nazizm i wzywających do nienawiści na tle narodowościowym

- mówi "Wyborczej" osoba biorąca udział w śledztwie.

Grzegorz S. jeszcze w 2019 roku był kierownikiem Telewizyjnego Centrum Wyborczego w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dziś TVP twierdzi, że nie jest już ich pracownikiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej