18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trochę posiedzi..

Proboszcz molestował trzy dziewczynki. Sąd ogłosił surowy wyrok

23.03.2021  19:38
Ksiądz usłyszał surowy wyrok
Ksiądz usłyszał surowy wyrok Fot: ambrozinio/Shutterstock

Świdnicki sąd ogłosił wyrok w sprawie Leszka S., byłego proboszcza jednej z dolnośląskich parafii. Ksiądz został oskarżony o dokonanie czynów pedofilskich, a także przywłaszczenie 330 tysięcy złotych.

Informacje o skłonnościach pedofilskich Leszka S. ujawniono w 2019 roku. Duchowny został wtedy zatrzymany, a kuria opublikowała komunikat o trwającym postępowaniu kanonicznym.

Sprawa dotyczyła trzech dziewczynek, wykorzystywanych przez księdza w latach 2002-2012. Śledczy nie wykluczali, że ofiar mogło być znacznie więcej.

Materiał dowodowy jest mocny, a zarzuty poważne. Opiera się on na zeznaniach pokrzywdzonych, którzy zostali uznani za osoby w pełni wiarygodne. Ksiądz złożył wyjaśnienia, ale nie będziemy informować o ich treści. Nie odnosimy się także do tego, czy przyznał się do zarzucanych mu czynów – przekazał wówczas szef Prokuratury Rejonowej, Marcin Witkowski.

Po dwóch latach od rozpoczęcia sprawy, wymiar sprawiedliwości ogłosił wyrok w sprawie księdza pedofila.

Ksiądz został skazany za molestowanie

Jak przekazała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska, ksiądz został skazany na 15 lat więzienia. Ogłoszony wyrok dotyczył czterech czynów o charakterze pedofilskim.

Duchowny został także skazany za kradzież 335 tysięcy złotych, które trafiły na rzecz boguszowskiej parafii tytułem zadośćuczynienia za szkody górnicze. Ogłoszony wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj także