18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nagi i pijany

PROKURATOR ZIOBRY CAŁY NA BIAŁO. Spacerował goły po mieście

10.09.2021  09:40
Nagi prokurator na spacerze. Wybrał się do sklepu
Nagi prokurator na spacerze. Wybrał się do sklepu Fot: PRASAN MAKSAEN/Shutterstock

Nagi i pijany mężczyzna wybrał się na spacer ulicami Świdnicy. Szybko ustalono, że to jeden z nominantów Zbigniewa Ziobry, prokurator Maciej W.

Nie ma to jak urząd zaufania publicznego! W 2016 roku Zbigniew Ziobro powołał na stanowisko 38-letniego Macieja W. Mężczyzna otrzymał fuchę prokuratora w jednej z prokuratur rejonowych okręgu świdnickiego. Wcześniej - w 2006 roku - próbował swych sił w polityce, startując w wyborach do Rady Powiatu Świdnickiego z list PiS. Teraz wsławił się jednak nie pracą czy politycznym zacięciem, a nagimi "czterema literami" i wędrowaniem po mieście z odsłoniętym przyrodzeniem.

Prokurator Ziobry chodził nago po mieście

W czwartek 9 września po południu policja ze Świdnicy otrzymała zgłoszenie o nieobyczajnym zachowaniu pewnego mężczyzny. Człowiek ów wędrował sobie przez miasto jak go Pan Bóg stworzył, cały na biało, a raczej na goło, nie osłaniając nawet genitaliów.

W negliżu przemierzył kilka ulic i odwiedził osiedlowy sklep. Nietypowym zachowaniem zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców, którzy na miejsce wezwali policję. Patrol zatrzymał negusa i ustalił jego personalia.

38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu świdnickiego, został przekazany rodzinie

- mówi portalowi swidnica24.pl Magdalena Ząbek z policji w Świdnicy.

Nagi prokurator straci stanowisko?

Do sprawy odniosła się już Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Tomasz Orepuk, rzecznik rzeczonej jednostki potwierdził, że zatrzymany mężczyzna jest prokuratorem. Wobec mężczyzny wszczęte ma zostać postępowanie dyscyplinarne. Co mu jednak grozi, tego szefostwo nie zdradza.

W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy materiały dotyczące tego zdarzenia z policji. Po ich uzyskaniu Prokurator Okręgowy w Świdnicy sporządził wniosek do rzecznika dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec tego prokuratora

- powiedział rzecznik PO w Świdnicy.

Już wiadomo, że w czasie nagiego spaceru Maciej W. przebywał na urlopie, był też pijany. Nie wiadomo z kolei, czy poniesie jakiekolwiek konsekwencje karne swego wybryku. Za nieobyczajne zachowanie i spacerowanie nago po mieście kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, nagany, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej