18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Otacza go mrok!

Prokuratura zajmie się Rydzykiem!

Wojciech Kozicki
10.12.2020  17:19
Rydzyk ma kaca moralnego po urodzinach Radia Maryja?
Rydzyk ma kaca moralnego po urodzinach Radia Maryja? Fot: MICHAL DYJUK/REPORTER/East News

Tadeusz Rydzyk w weekend zorganizował huczne urodziny Radia Maryja w Toruniu. Chrzanić wirusa i obostrzenia, na mszy było mnóstwo polityków PiS oraz duchownych bez maseczek. Redemptorysta się doigrał, bo zajmie się nim prokuratura.

Urodziny Radia Maryja mogą Rydzyka sporo kosztować, ponieważ złamał obostrzenia i zakazy związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Posłanka Joanna Scheuring Wielgus złożyła zawiadomienie prokuratury i jak podaje RMF FM, Prokuratura rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu zajmie się wyjaśnieniem, czy nie doszło do złamania przepisów epidemicznych podczas sobotnich obchodów rocznicy powstania Radia Maryja.

Prokuratura zajmie się Rydzykiem. Radio Maryja straci twarz?

Posłanka Lewicy zwróciła uwagę m.in. na to, że nie zachowano na mszy obowiązującego obecnie dystansu. Doniosła również, że politycy i duchowni przemawiali bez obowiązkowych maseczek.

W uroczystościach w sanktuarium w Toruniu brało udział kilkaset osób, w tym kilkudziesięciu księży i biskupów bez maseczek. Było też kilkudziesięciu polityków z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą na czele – pisze rmf24.pl

Media podają, że Rydzykiem zainteresował się także sanepid. Na początku tygodnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu zwrócił się na piśmie do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz organizatorów sobotnich urodzin Radia Maryja o wyjaśnienia.  Sanepid chce uzyskać więcej informacji o organizacji eventu urodzinowego w kościele.

Chcielibyśmy uzyskać od organizatorów informacje o tym, czy zapewnili przestrzeganie zasad epidemiologicznych w trakcie uroczystości. Policję, która była na miejscu w sobotę, pytamy o to, czy podejmowała jakieś działania, czy pouczano osoby łamiące obostrzenia, a także, czy karano kogoś mandatami – powiedział rzecznik prasowy WSSE w Bydgoszczy Łukasz Betański w rozmowie z PAP.

To jednak nie koniec kłopotów Rydzyka. Za swoją wypowiedź o pedofilach może spotkać go surowo kara – pojawiły się apele, by zabrać mu Radio Maryja.

Czytaj także