18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kokaina i koronawirus

Narkotyki w maseczkach. Polak aresztowany

Wojciech Kozicki
16.04.2020  20:46
Koronawirus i narkotyki - Polak przemycał kokainę w maseczkach
Koronawirus i narkotyki - Polak przemycał kokainę w maseczkach Fot: Pixabay/Nina108

Walka z koronawirusem trwa, a maseczki są na wagę złota. Jednak niektórzy wykorzystują je, by w nielegalny sposób zarobić pieniądze. Polak posłużył się nimi przemycając narkotyki do Wielkiej Brytanii i zapewnił sobie kwarantannę za kratami.

Co mają wspólnego ze sobą przemyt kokainy i walka z koronawirusem? 34-letni Polak chciał wykorzystać maseczki do niecnych celów! Próbował wwieźć do Wielkiej Brytanii narkotyki warte ponad milion funtów, ale został złapany przez straż graniczną. 

Narkotyki w maseczkach

Jak podają brytyjskie służby, w Dover odnaleziono 15 paczek kokainy w kartonach z maseczkami. W sumie przechwycono 14 kilogramów narkotyków, które przewożono vanem na polskich numerach rejestracyjnych. 

Zarejestrowanego w Polsce busa zatrzymano do kontroli we wtorek w pobliżu Calais, po francuskiej stronie kanału La Manche – informuje Polsat News.

Aresztowanie Polaka nastąpiło we wtorek. Służby starają się teraz ustalić, kto stoi za próbą przemytu narkotyków. Maseczki zostaną przebadane i specjaliści ocenią, czy będą mogły zostać wykorzystane.

logo Tu się dzieje