18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Okropność!

Przerażające odkrycie w Małopolsce. "Psy hodowane na smalec"

11.06.2021  18:44
Właściciel hodował psy na smalec
Właściciel hodował psy na smalec Fot: ostua/Shutterstock

Aktywiści z małopolskiego TOZ przejęli parę potwornie zaniedbanych psów należących do jednego z mieszkańców gminy Korzenna. Według relacji osoby składającej doniesienie, właściciel trzymał zwierzęta na smalec.

Aktywiści z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krynicy Zdroju opublikowali na Facebooku wstrząsający wpis. Jak relacjonują, niedawno wpłynęło do nich zgłoszenie o mężczyźnie, który miał hodować psy na smalec, przetrzymując je w bardzo złych warunkach. Osoba składająca zgłoszenie chciała pozostać anonimowa z obawy o swoje bezpieczeństwo.

Na miejscu zastaliśmy straszny widok. Dwie maleńkie, rudo-białe samiczki w skandalicznych warunkach. Psy były przetrzymywane w pseudo kojcu, do którego nie było wejścia. Nie miały gdzie się schronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - opisują działacze TOZ.

Za schronienie zwierząt służyła "przegnita dziurawa, mokra, wypełniona psimi odchodami wymieszanymi z ziemią szafka lub skrzynia z płyt OSB. W środku skrzyni była wrzucona mokra, stara, cuchnąca kurtka".

Właściciele hodowali psy na smalec

Jak informują działacze TOZ, "psy nie miały dostępu do wody, a karmione były resztkami ze stołu wrzucanymi do kojca". Zwierzęta na obecność ludzi reagowały strachem, chowając się w prowizorycznej budzie.

Odebrane przez aktywistów psy były brudne, zaniedbane oraz posiadały liczne zmiany chorobowe na całym ciele. Sonia i Bianka obecnie poszukują nowego domu. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także