18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziecko w powaznym stanie

Pijana rodziła na ulicy. "Tak spuchnięta, że oczu nie widać"

Wojciech Kozicki
06.02.2020  21:17
Pijana kobieta w ciąży - są powikłania po porodzie
Pijana kobieta w ciąży - są powikłania po porodzie Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Pijana matka z Radomska miała 3,5 promila alkoholu we krwi i zaczęła rodzić na ulicy. Ciężarna leżała na trawniku, a świadkowie zeznają, że była tak spuchnięta od alkoholu, że „nie miała oczu”.

Radomsko i szokujący poród na ulicy. Jak podaje polsatnews.pl, służby ratunkowe po przybyciu na miejsce zobaczyły nieprzytomną kobietę leżącą na trawniku. Nie mogła urodzić własnymi siłami, więc przewieziono ją do szpitala i przeprowadzono cesarskie cięcie.

Alkohol, poród i powikłania

33-latka urodziła dziewczynkę ważącą 1200 gramów. Dziecko jest w poważnym stanie, a lekarze „są ostrożni w stosunku do dalszych rokowań i do tego, czy uda się dziecku przeżyć”. Mowa jest też o powikłaniach, bo dziewczynka urodziła się w 27. tygodniu ciąży. Prawdopodobnie ma Płodowy Zespół Alkoholowy, w skrócie FAS.

Siedziała na ścieżce, cała w błocie. Obok niej stał mężczyzna. Podeszłam do nich, zapytałam czy potrzebują pomocy. Mężczyzna przekazał, że karetka już jedzie. Kobieta miała opuchniętą twarz. Oczu praktycznie nie było widać - relacjonowała kobieta, która znalazła ciężarną na trawniku. (polsatnews.pl)

Polsatnews.pl donosi, że ciężarna kobieta może usłyszeć zarzut spowodowania uszkodzenia ciała dziecka poczętego lub rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu. Może trafić na 2 lata do więzienia.

Po odzyskaniu świadomości przyznała, że tego dnia spożywała alkohol z innymi osobami. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Okazało się, że kobieta jest w 27 tygodniu ciąży - podaje radmosko24.pl

Przeczytaj więcej
Komentarze